Ostrvljanke rutinski pod Goricom; Marić: Utisak pokvario drugi gol, Irkinje fizički nadmoćnije

0

Fudbalerke Crne Gore poražene u prvom meču baraža za Ligu B UEFA Lige nacija.

Uprkos velikoj borbi tokom cijele utakmice, ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je od Sjeverne Irske sa 2:0.

Preko 70 minuta Crna Gora je parirala gostujućoj ekipi, mogla i pogotka u uvodnom dijelu meča. U 2. minutu korner je izvela Jelena Karličić, a sa nekoliko metara gol prebacila Armisa Kuč. I u finišu prvog poluvremena Kuč je bila u šansi, ali poslije kontranapada nije uspjela da matira Medison Kliford.

Odlučujući momenat na utakmici desio se u 70. minutu, kada je Anastasiju Krstović glavom matirala Lorin Vejd. Konačan rezultat postavila je Demi Vens u prvom minutu sudijske nadoknade.

Utisak je pokvario drugi pogodak. Prvo poluvrijeme smo odigrali korektno, stvorili šansu u drugom minutu, imali i opasnu kontru… U drugom se vidjelo da su Irkinje fizički dosta bolje od nas, imale su inicijativu, stalno igrale na našoj polovini i gol nam je visio u vazduhu. Imamo samo četiri igračice kojima je prvenstvo u toku, sve ostale su došle poslije 10-15 dana pripremnog perioda i ovo je bilo za očekivati. Čestitam djevojkama jer su dale maksimum, samo ostaje žal zbog pogotka u 91. minutu. Nadam se da ćemo i u Belfastu biti borbeni i dati maksimum, vidjećemo za koliko će biti dovoljno“, kazao je selector Crne Gore, Mirko Marić.

Revanš meč baraža igra se 27. marta u Belfastu. Duel na ,,Vindzor parku“ igra se od 19 časova po našem vremenu.