Oslabljena Zvezda hrabro pala protiv Ponosa Izraela

0

U 29. kolu Evrolige Makabi je pobijedio Crvenu zvezdu u Štark Areni 84:80.

Utakmica koja je rezultatski daleko više značila Makabiju nego Zvezdi, na kraju je otišla na stranu Ponosa Izraela. Iako je Zvezda u meč ušla osjetno kadrovski oslabljena, bez Teodosića, Topića, Tompkinsa, Nedovića i Lazića, ipak ima za čim da žali. Posebno posle sjajnog prvog poluvremena, ali pad u drugom ipak nije mogao da spriječi poraz.

Spektakularno prvo poluvrijeme Crvene zvezde. Prije svega u fazi odbrane. U prvoj četvrtini primljeno je 17 poena, a u drugoj još manje – 14. I logičan rezultat bila je dvocifrena prednost – 47:31.

Makabi se probudio na početku treće četvrtine. U prva tri minuta postigao je osam poena, ali Zvezda nije dozvolila da se lako ispusti dvocifrena prednost. Međutim, Ponos Izraela je nastavljao da pritiska i do kraja treće četvrtine prišao na -8 (61:53).

Ali gdje je stao u trećoj, Makabi je nastavio u četvrtoj četvrtini. U prva dva minuta uspio je da priđe na samo dva poena – 61:59. Uspjela je Zvezda isprva da odbije nalet, dobrom odbranom i košem, ali onda je uslijedila serija 6:0 Ponosa Izraela za prvo vođstvo na utakmici – 65:63, pet minuta prije kraja. Serija se nastavila i do četiri minuta prije kraja Makabi je došao na +7 – 70:63.

Ipak, crveno-bijeli su pokazali da im je stalo da pobjede zbog onih ljudi koji su došli u Arenu. Pa su Hanga i Davidovac trojkama vratili Zvezdu i dva i po minuta prije kraja je primakli na 72:70 za Makabi. Ušlo se u neizvjesnu završnicu, ali na kraju 13 sekundi pre kraja Di Bartolomeo pogađa trojku za 83:77 i rešava utakmicu.

Kod pobjednika Kolson je zabilježio 22 poena, Nibo 18 uz čak 13 skokova. Na drugoj strani Jago 20, Hanga 13, Smart 12, a Bolomboj 11 poena uz osam skokova.

Crvenu zvezdu naredne nedelje čeka duplo kolo. U srijedu dočekuje Panatinaikos, a u petak Virtus.