Potpredsednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke Vladimir Orlić prokomentarisao je posetu Aleksandra Vučića Kini.
„Poseta je izuzetno značajna. Tom posetom vidite da imamo ozbiljne razloge da budemo ponosni što nas predstavlja Aleksandar Vučić. Trebalo bi da budemo zadovoljni šta je uradio na spoljno političkom planu. I to se vidi na osnovu tretmana koji ima gde god da se pojavi i razgovara sa svim najznačajnijim zvaničnicima sveta i kroz direktne dogovore sa njima, obezbeđuje investicije. Fantastične rezultate smo napravili zahvaljujući njemu. Nije to priča reda radi već postoje jasna dela. Znaju ljudi da postoje rešenja, i koliko su važne investicije Kine, i koliko je važno to za naš narod i u koje vreme se to dogodilo. Zna se čiji je to rezultat. Postoji jedan neodgovoran deo na političkoj sceni kome smetaju Vučićevi uspesi. Kompletna nam je Srbije pre bila mrtva. Mnogima smeta svaka fabrika koju predsednik otvori. Ništa im ne valja. Ne može niko razuman da vam kaže da ne valja neka investicija, kada se ljudi zaposle, porodice da se prehrane. Nama je Srbija van „kruga dvojke“ bila mrtva“, rekao je Orlić.
„Aleksandar Vučić danas ravnopravno razgovara sa svim svetskim zvaničnicima. Čuli ste da je najavio novu fabriku u Nišu. Srbija je danas najbrže rastuća država u Evropi. Mi smo danas na istorijskom minimumu nezaposlenosti. Danas Srbija nije više mrak kao što je bila. Nije ovo više država ista, a neki su ostali zarobljeni u starom načinu razmišljanja. Oni misle da sruše spomenik, a mi to uradili da bismo imali čime da se ponosimo. Verujem da svakom srce zaigra kada vide spomenik Stefanu Nemanji. Napravili smo auto-puteve, spomenike, muzeje, bolnice… Narod je to prepoznao. Politika se ne vodi na ulici“, rekao je Orlić.
