Oklahoma od minus 23 do pobjede nakon dva produžetka: Jokić 29

0

Prethodne noći u NBA ligi je odigrano sedam mečeva, a obilježio ih je preokret Oklahome.

Oklahoma je imala 23 poena zaostatka, ali je na kraju poslije dva produžetka na svom terenu uspjela da savlada Toronto sa 135:127 i ostane prva na Zapadu sa skorom 35/15.

Džoš Gidi je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 24, poen manje je ubacio Šej Gildžis Aleksander, po 22 poena dodali su Lu Dort i Čet Holmgren, dok je Aron Vigins postigao sa 20 poena.

Ar Džej Baret je predvodio tim iz Kanade sa 23 poena, dok su Skoti Barns, Džejkob Peltl i Denis Šreder su ubacili po 17 poena.

Boston je slavio protiv Memfisa sa ubjedljivih 131:91 i tako stigao do 38. pobjede od početka sezone. Najzaslužniji za ovu pobjedu bili su Džejson Tejtum sa 34 i Kristaps Porzingis sa 28 poena.

Šampion Denver na svom terenu je bio bolji od Portlanda sa 112:103.

Nagetsi su gubili 14 poena u prvom poluvremenu i nisu vodili sve do posljednjeg šuta u trećoj četvrtini kada je polaganje Nikole Jokića donijelo Nagetsima 86:84, da bi nakon toga bez problema priveli meč kraju i upisali pobjedu.

Jokić je meč završio sa 29 poena, osam skokova i sedam asistencija, Džamal Marej je dodao 21, dok su Majkl Porter, Aron Gordon i Pejton Votson ubacili po 12 poena. Deandre Ejton sa 27 poenom i Anferni Simons sa 26 poena bili su najefikasniji u redovima Portlanda.

Los Anđeles Klipersi su kao gosti bili bolji od Majamija sa 109:95.

Kavaj Lenard je bio najbolji u timu Klipersa sa 25 poena i 11 skokova, dok je Džejms Harden bio blizu tripl-dabla pošto je upisao 21 poen, 11 asistencija i osam skokova.

Kod Majamija, koji je doživio i osmi poraz u posljednjih deset utakmica, najefikasniji je bio Džimi Batler sa 21 poenom.