Evroliga je objavila promjene određenih pravila koje će biti primijenjene već od početka naredne sezone.

Važna promjena odnosi se na ubacivanje lopte iz auta. Od sada će biti moguće da se i u tim situacijama dosudi faul.

Ekipa koja ima posjed dobiće jedno slobodno bacanje i novi posjed, ali to važi samo za faulove koji se naprave u poslednja dva minuta svake četvrtine.

Treneri će sada moći da traže čelednž za bilo koju situaciju bez vremenskog ograničenja.

Nova pravila uvedena su i za sudije koje će moći da zaustave igru kako bi pregledale spornu situaciju, bilo da se ona desila na terenu ili na klupi.

(sk)

Tagovi