Novljani potopljeni u Italiji

0

Vaterpolisti Jadrana imaju male šanse da se nađu u četvrtfinalu Evro kupa, jasno je to već nakon prvog meča osmine finala. Novljani su poraženi u Italiji od favorizovane Savone sa 10:16 (2:3, 3:4, 3:3, 2:6) pa će u revanšu morati da jure pobjedu od šest i više golova razlike, što je praktično nemoguća misija.

Dobro su izabranici Petra Radanovića otvorili meč na Apeninima, vodili dva puta golovima Jovana Vujovića Vasilija Radovića i bili u egalu sve do pretposlednjeg minuta druge četvrtine kada je Dmitri Holod pogodio za 4:4.

Tada je Savona preko našeg Bogdana ĐurđićaAndree Pačalijeva i iskusnog Valerija Rica napravila prvi bijeg (7:4).

Matej Čaraj u finišu prvog i Hodol na startu drugog poluvremena vratili su naše šampione u igru (6:7). Sredinom treće četvrtine je takođe bilo minus jedan (8:9), poslije pogotka Ivana Nagajeva. Aktivan rezultat Jadran je imao i poslije gola Vasilija Radovića za 9:11 u trećem minutu poslednjeg kvartala. Nažalost, usilijedila je furiozna serija Savone od 5:0 kojom su praktično ugašene šanse jedinog preostalog crnogorskog predstavnika da se može naći u četvrtfinalu drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja.

Vasilije Radović sa četiri pogatka bio je ubjedljivo najbolji u redovima Jadrana. Holod je postigao dva, a Vujović, Nagajev, Čaraj i Matija Sladović po jedan gol.

Najviše problema ekipi sa Škvera pravili su Rico sa četiri i Đurđić sa tri gola.