Novi brodolom: Izjednačen najteži poraz u istoriji kluba

0

Ubjedljiv poraz rukometašica Budućnosti na oproštaju od EHF Lige šampiona.

Bitighajm je drugi put ove sezone bio bolji (34:16) od našeg tima, koji je sezonu u elitnom takmičenju završio sa dvije pobjede, remijem i 11 poraza.

Time je izjednačen najteži poraz u istoriji kluba.

Sve je bilo riješeno nakon prvog poluvremena, jer je njemački predstavnik imao 12 golova prednosti (19:7).

I u nastavku veliki broj grešaka i propusta u igri izabranica Bojane Popović, što je domaćin iskoristio da dođe do ubjedljive pobjede.

Budućnosti sada slijedi duga pauza, jer će u maju igrati mečeve za titulu nacionalnog prvaka i finale Kupa 21. maja.

BITINGHAJM – BUDUĆNOST 34:16 (19:7)

Ludvigzburg – „MHP arena”. Gledalaca: 1.511. Sudije: Bočakova i Janošikova (Slovačka). Sedmerci: Bitighajm 3 (3), Budućnost Bemax. Isključenja: Bitighajm 2, Budućnost Bemax 8 minuta.

Bitighajm: Lenborg (dvije odbrane), Dijaš-Moreski (18 odbrana), Gasama-Sisoko 3, Dol 4 (3), Birtić 1, Smits 2, Kudlač-Gloc 3, Johansen 2, Hvenfelt 3, Dulfer 9, Anderson 2, Berend 2, Faluvegi 3.

Budućnost Bemax: Atingre (sedam odbrana), Gigerih (tri odbrane), Marsenić 3, Marković 1, J. Vukčević 4, Godeč 2, Popović, Nijakate, Čališkan, Ivanović 1, Agović 3, Radević, Tomova, Kadović, Pavićević 1, N. Vukčević 1.