Novi Beograd bolji od Juga, Splićani uzeli mjeru i Zvezdi, Radnički slavio na Kantridi

0

Novi Beograd nije dozvolio još jedno iznenađenje na prvom turniru takmičenje za plasman od 1. do 5. mjesta u Premijer regionalnoj ligi, čiji je domaćin.

Srpski prvak u vaterpolu je pobijedio ekipu Juga 14:10 (5:4, 4:3, 2:1, 3:2).

Prethodno je splitski Jadran savladao Crvenu zvezdu.

Osokoljeni pobjedom protiv Novog Beograda splitski Jadran je angažovano ušao u duel sa Crvenom zvezdom i na kraju zasluženo pobedio 10:7 (4:3, 2:0, 2:0, 2:4).

Od 11. do 13. aprila biće u Splitu održan poslednji turnir Premijer lige. Po svemu sudeći, duel Jadrana i Novog Beograda riješiće pitanje pobjednika takmičenja. Izvjesne šanse ima i Jug ali su daleko manje. U Splitu će srpski timovi Novi Beograd i Crvena zvezda igrati protiv Jadrana iz Splita, Jadrana iz Herceg Novog i Juga.

NOVI BEOGRAD – JUG 14:11 (5:4, 4:3, 2:1, 3:3)

Novi Beograd: Dobožanov, Martinović, Skumpakis 1, Granados 1, Ćuk, Pijetlović 1, Drašović 1, Jakšić 4, Perković 2, Filipović 1, Vučinić 1, Vlahopulos 1, De Mikelis, Radulović 1. Trener Gocić.

Jug: Popadić, Burđelez, Đerković, Lazić 1, Joković 1, Mozara 1, Daub 2, Kabanas 1, Kržić, Burić 4, Grgurević, Žuvela 1, Čubranić, Merčep. Trener Kobeščak.

Nisu se Dubrovčani lako predali. Igrali su na umor domaćina ali je kvalitet presudio. Posle goleade u prvoj četvrtini kada je palo devet golova, u drugih osam minuta domaćin je imao dva puta tri gola prednosti ali se na odmor otišlo sa vođstvom  9:7. Nikola Jakšić je dominirao, pravio je razliku ali treba istaći i De Mikelisa koji je zamijenio Dobožanova i odbranio peterac Daubu.

Jug je bio oslabljen neigranjem prvog golmana Popadića ali sa njim teško da bi iznenadili srpskog prvaka koji je odigrao dovoljno za pobjedu.

CRVENA ZVEZDA – JADRAN ST 7:10 (3:4, 0:2, 0:2, 4:2)

Crvena zvezda: Mišović, Bursać 2, Danković, Marković, Subotić 1, Vasić 1. Gogov, Basara, Vukićević 1, Seman, Milojević 1, Radović 1, Ivanović, Popović. Trener: Filipović.

Jadran Split: Čelar, Radan 1, Marinić-Kragić 3, Biljaka 1, Butić 1, Pejković, Pavlović, Harkov 2, Berehulak, Vrlić 1, Fatović 1, Dužević, Marcelić, Janković.

Osokoljeni pobjedom protiv Novog Beograda splitski Jadran je angažovano ušao u duel sa Crvenom zvezdom i na kraju zasluženo pobijedio.

Već u prvoj četvrtini Jadran je brzo stekao prednost 4:1 da bi u poslednja dva minuta Vukićević i Milojević smanjili razliku.

Ispostavilo se da je to bilo sve što je beogradski tim uradio što se tiče rezultatske neizvjesnosti. Osjetio se umor od igranja tri utakmice u tri dana, pa je objektivno kvalitetniji Jadran u naredne dvije četvrtine stekao nedostižnu prednost 8:3. Blistao je golman Marcelić koji je imao izvanrednih 15 odbrana.

U poslednjem dijelu probudio se napad domaćina i sa tri uzastopna pogotka na polovini četvrtine razlika je smanjena na tri gola 9:6. Do kraja međutim upisalo su se još Biljaka i Subotić za konačan rezultat.

TRENUTNI PLASMAN LIGE OD 1. DO 5. MJESTA: Jadran Split 14 (6 takmica), Novi Beograd 12 (5), Jug 11 (6), Crvena zvezda 3 (5), Jadran HN 2 (6).

VIRIJEVIĆ MAJSTOR ZA PETERCE

U razigravanju za plasman od 6. do 8. mjesta Radnički je pobijedio kao gost Primorje na peterce.

PRIMORJE – RADNIČKI 14:16 (3:5, 4:1, 3:2, 2:4, 2:4)

Bazen: „Kantrida“ u Rijeci. Sudije: Blašković (Hrvatska) i Putniković (Srbija). Peterci: 1:0 M. Janković, 1:1 Rakovac, 1:2 F. Janković, 1:3 Stanojević, 2:3 Te Rile, 2:4 Šulc.

PRIMORJE: Čubranić, Babić, Doknić, Tončinić, Brubnjak, Brguljan 4, Čubranić 3, Babić 3, Burburan, Te Rile 2, Kripa, Paparić, Jurić, Vuković. Trener: Hinić.

RADNIČKI: Virijević, Kojić, Stanojević 2, F. Janković, Ivanov, Gavrilović, Adeišvili, Dadvani 3, M. Janković 2, Vićković, Šulc 4, Pljevančić 1, Todorovski, Antić. Trener: Stevanović.

Malo je falilo da Kragujevčani dođu i do cijelog plijena, ali ih je koštao pad koncentracije dvije sekunde prije kraja regularnom toka meča.

Kragujevčani su dobro otvorili utakmicu i poveli sa 3:0. Protivnika je „načeo“ Kristijan Šulc, a nadovezao se Marko Janković sa dva pogotka. Imao je Radnički potom još u dva navrata „plus tri“, ali je onda stao i dopustio protivniku najprije da izjednači golovima sa igračem više Karla Babića sredinom druge deonice, a sedam sekundi prije poluvremena i da preokrene preko Čubranića – 7:6.

Po povratak sa odmora gosti su dva puta dolazili do izjednačenja, prije nego što se Primorje „odlijepilo“ iz dva vezana peterca (10:8).

U poslednjoj dionici Radnički je popravio igru u odbrani, što se oslikalo i na napad. Kristian Šulc je sa dva pogotka donio izjednačenje (10:10), dva minuta prije kraja susreta, a Nemanja Stanojević minuta kasnije pogodio za potpuni preokret – 11:10.

Ipak, tu nije bio kraj drame. Na 38 sekundi pre kraja iskusni Darko Brguljan izjednačio je iz napada sa igračem više, ali je to odmah na drugoj strani anulirao Gruzijac Valiko Dadvani – 12:11, devet sekundi prije kraja. I kada se činilo da će cio plijen otići u Kragujevac, desio se neshvatljiv pad koncentracije u odbrani, pa je Kas Te Rile izborio peterce samo dvije sekunde prije poslednjeg sudijskog zvižduka – 12:12.

Mladi golman Radničkog Radosav Virijević skinuo je najprije peterac Čubranića u drugoj seriji, a zatim i Kripe u četvrtoj, dok su na drugoj strani bili precizni svi izvođači – Marko Janković, Filip Janković, Nemanja Stanojević i Kristian Šulc, pa je tako veći dio plijena zasluženo otišao u Kragujevac.

U ekipi Radničkog prednjačio je Kristijan Šulc sa četiri pogotka u regularnom dijelu, koliko je postigao i Darko Brguljan na drugoj strani.

Radnički će sada biti domaćin Solarisu i Primorju, u mečevima koji su na programu 5. i 8. aprila.