Novak na korak od istorije: Srpski as u nedelju napada 23. grend slem trofej!

0

Današnji duel Novaka Đokovića i Karlosa Alkaraza bio je finale prije finala na Rolan Garosu i zaista je tako i izgledalo, ali samo u prva dva seta.

Početkom trećeg Alkaraz se požalio na bolove u listu desne noge i od 1:1 u trećem setu, pa do kraja meča nije uspio da pruži ozbiljniji otpor Đokoviću, bez obzira na medicinsku pomoć koja mu je dva puta ukazivana.

Na kraju, posle tri sata i 20 minuta igre, Đoković – Alkaraz 3:1, po setovima 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 i Nole je prvi finalista ovogodišnjeg Rolan Garosa. Protivnika će saznati večeras posle drugog polufinala u kome će snage odmjeriti Aleksander Zverev i Kasper Rud.

Novak je prvi set današnjeg meča odigrao gotovo savršeno. U potpunosti je kontrolisao dešavanja na terenu i da nije bilo manjih problema sa servisom zbog vjetra koji je stvarao oblak šljake, vjerovatno bi još lakše dobio ovaj dio igre. Presudan je bio brejk koji je Đoković napravio u četvrtom gemu, zatim je poveo sa 4:1 i do kraja seta je održao tu prednost.

U drugom se vodila mnogo veća borba, ali je i Novak osjetio prve probleme sa mišićem desne ruke, zbog čega je zatražio medicinski tajm-aut posle sedmog gema.

Ali, odmah zatim je loše servirao, Alkaraz je napravio brejk za vođstvo od 5:3. Đoković je uspio da uzvrati u sledećem gemu, ne dozvoliviši Špancu da već tada osvoji set.

Produžila se neizvjesnost, ali je Alkaraz uspio da u dvanaestom gemu napravi još jedan brejk i dobije drugi set sa 7:5. Tokom ovog seta Španac je osvojio i par spektakularnih poena, na kojima mu je i Novak aplaudirao, pa mu je samopouzdanhje bilo na vrhuncu.

Ali, posle 1:1 na početku trećeg seta, Alkaraz je osjetio te probleme sa listom desne noge. Odmah je zatražio medicinski tajm-aut, ali mu nije bilo mnogo bolje, teško se kretao, pa je Đoković dobio sve gemove do kraja trećeg seta i osvojio ga sa 6:1.

Još jednom je Alkaraz imao medicinsku pomoć, imao je i pauzu uoči četvrtog seta, ali nije vredjelo. Ostao je na terenu do kraja, nije želio da preda meč i to je za svako poštovanje, a Novak je uradio što je do njega i dobio i četvrti set sa 6:1 za plasman u finale.