Novak Đoković ubjedljivom pobjedom osigurao plasman u polufinale

0

Slavio je Novak Đoković protiv Miomira Kecmanovića sa 2:0 (6:1, 6:3) i tako se plasirao u polufinale Serbia opena.

Pokazao je prvi igrač svijeta još jednom koliko je moćan i kada igra na največem mogućem nivou niko nije u stanju da ga pobijedi. Pokušavao je 47. teniser svijeta na razne načine da dođe do poena, ali je Đoković bio poput zida u defanzivi i vrlo racionalan i agresivan kada napada.

Koliko je bio dominantan najbolje pokazuje činjenica da je protivniku dozvolio da osvoji samo četiri gema. Očekivao se veći otpor Kecmanovića, ali osvajač 18 grend slem titula mu to nije dozvolio.

Nikakve neizvjesnosti nije bilo na ovom meču koji je trajao jedan sat i 16 minuta. Novak je u prvom setu napravio dva brejka i došao na korak do pobjede.

Izvor: Novosti