Nova pobjeda Budućnosti u gostima: U Tel Avivu pao Hapoel

0

Košarkaši Budućnosti ubilježili su četvrtu pobjedu u Evrokupu, pošto su u šestom kolu Evrokupa u Tel Avivu savaldali Hapoel 70:64 (26:14, 14:18, 15:19, 15:13).

Podgoričani su odlično i hrabro počeli meč, pa su poslije pet minuta igre, uz 14 poena Kamerona Rejlondsa, vodili sa 18:7, a nedugo zatim i sa 23:9. Na kraju prve četvrtine na semaforu je pisalo 26:14 za Budućnost.

Šampion Crne Gore je ljubomorno čuvao stečeni kapital tokom drugog kvartala, iako je Hapoel na krilima navijača nastojao da stigne do egala. Na poluvremenu, gosti su vodili sa 40:32.

U nastavku meča, Hapoel je prijetio,  a Budućnost odbijala nalete rivala, kako dobrom igrom u odbrani, tako i pametnom u napadu, pa je uoči poslednjeg kvartala vodila sa 55:51, ali su domaći bili sve agresivniji, a navijači sve bučniji.

U poslednjoj dionici, Budućnost je jakom odbranom, uz nekoliko lakih poena iz tranzicije uspjela da pobjegne na 63:55 na pet minuta prije kraja. Petar Popović je pogodio trojku, a Rejlonds dvojku za 68:57. U tom momentu, pitanje pobednika je riješeno.

„Plave“ je do pobjede predvodio Kameron Rejnolds sa 22 poena. Podršku je Amerikanac imao od francuskog centra Alfa Kabe (17) i Kanađanina Tre Bel Hejnsa (14). Poene za Podgoričane su postizali još Petar Popović (9), Aron Vajt (4), Marko Jagodić-Kuridža i Fil But (po dva).

U domaćem timu dvocifreni su bili Ksavijer Manford sa 21, novajlija Činuanu Onuaku sa 15 i Tomer Ginat sa 10 poena.

Ovo je inače bila treća pobjeda Budućnosti u gostima u Evrokupu.

Budućnost naredni meč igra u nedjelju protiv Partizana u Beogradu u okviru devete runde ABA lige. Sledeći meč u Evrokupu, izabranici Vladimira Jovanovića igraju na svom parketu protiv Trenta, 7. decembra.