Njemačka deklasirala Crnu Goru

0

U uvodnom meču grupe C na EP za rukometaše, selekcija Njemačka je razmontirala izabranu selekciju Crne Gore rezultatom 32:19 (17:9).
Znalo se da je velika razlika u kvalitetu između dva tima, što se vidjelo već u prvom poluvremenu kada je reprezentacija Crne Gore samo prvih desetak minuta držala priključak, da bi Njemci serijom 9:0 poveli 12:3.
Tim Kristijana Prokopa je savršeno koristio igrača više i često napadao sa sedam igrača (bez golmana) pa je razlika iz minuta u minut rasla.
U drugom dijelu meča to je bila simultanka Genshajmera, Volfa i drugova pa je bilo samo pitanje sa koliko će razlike popularni ,,Elf” slaviti. U redovima Crne Gore bolji od ostalih je bio Lipovina koji je sedam puta pogodio mrežu odličnog Volfa.
Tim Dragana Đukića već na startu prvenstva je doživio ozbiljno prizemljenje pa je jasno da će se u komšijskom duelu sa Makedoncima rešavati putnik u drugu fazu. U okviru ove grupe balkanski derbi će večeras odigrati Slovenci i Makedonci.