Niko ne čašćava rivale kao Srbi: Posle vaterpolista i rukometašima zadrhtala ruka u finišu, Islandu poklonjen bod!

0

Rukometaši Srbije remizirali su sa Islandom rezultatom 27:27 (10:11) u meču prvog kola grupe C Evropskog prvenstva u Minhenu.

Srbija je imala pobjedu u rukama, vodila sa dva gola prednosti u samom finišu, ali je trijumf izostao.

Blistao je srpski golman Dejan Milosavljev sa devet odbrana, dok je u napadu najbolji bio Dragan Pešmalbek strijelac pet golova.

U timu Islanda Bjerki Elisona postigao je sedam golova, dok je golman Viktor Halgrimson upisao čak 15 odbrana.

Početak utakmice obilježila je sjajna defanziva na obje strane. Razbranili su se Milosavljev sa jedne, odnosno Halgrimson sa druge strane, pa smo na prvi gol čekali sve do petog minuta kada je lijevi bek Borzaš pronašao put do mreže Islanđana.

Važan momenat na utakmici dogodio se u 12. minutu kada je Borzaš dobrim prodorom izbacio iz igre pivota Islanda Vidarsona, ovaj ga udario u rukom po glavi, a sudije posle pregledanog video snimka odlučile da mu pokažu direktan crveni karton.

Nije izostanak Vidarsona poremetio Islanđane koji su na krilima maestralnog golmana Halgrimsnona, koji je u prvom poluvremenu sakupio 10 odbrana, nastavili da budu izuzetno čvrsti u defanzivi i traže brza krila u kontrapadima.

Prvu veliku seriju Islanđani su načinili sredinom prvog dijela. Dvojica krila Gudjonson i Elison iskoristili su pad u koncentraciji srpske selekcije i kreirali seriju protivnika od 4:0, za vođstvo od 7:4.

Tada je selektor Srbije Toni Đerona zatražio prvi tajm-aut i pokrenuo „orlove“. Kada su se vratili na parket srpski rukometaši su zaigrali mnogo bolje. Iskusni Radivojević i kapiten Nemanja Ilić uz podršku Pešmalbeka vratili su egal Srbiji – 7:7.

Uslijedila je nova serija rivala od 3:0, ali je Srbija golovima Pešmalbeka u finišu prvo poluvremenu na veliki odmor otišla sa samo golom zaostatka. Bilo je 11:10 za Islanđane posle prvih 30 pola časa u Minhenu.

Srbija je izjednačila već u prvom napadu u nastavku, a gol je postigao iskusni Radivojević iz njegovog desnog ugla. U narednoj akciji Islanđana isključen je Marsenić i dosuđen sedmerac, ali je udarac Elionsa odbranio briljantni Milosavljev, a Đorđić u nastavku pogodio za vođstvo Srbije.

Održavali su naši rukometaši minimalnu prednost u narednim minutima. Čvrsta je bila naša odbrana, dok je u napadu srednji bek Kukić dirigovao igrom „orlova“, ali su problem pravila isključenja koja su postala učestala.

Bila je Srbija sjajna i sa igračem manje na terenu, a kada je Kojadinović majstorski probio i pogodio za 15:13, srpska selekcija je po prvi put na meču imala dva gola prednosti.

Stečeno vođstvo dalo je dodatni vjetar u leđa izabranicima Tonija Đerone, koji su nastavili sa odličnom igrom u oba pravca, a razigrani Pešmalbek donio je „orlovima“ tri gola viška – 17:14 u 42. minutu.

Islanđani su mogli brzo do izjednačenja nakon što su Kristjanson i Elison smanjili na 17:16. Imao je rival semderac da poravna rezultat, ali je Magnuson pogodio prečku, a Srbija imala prednost 15 minuta prije kraja.

Nije Srbija dala vođstvo. Kukić je zajedno sa Đorđićem koji je našao svoje mjesto na terenu u drugom poluvremenu bila kreativna u napadu, razigrao se i Radivojević, a golman Islanda Halgrimson nije postojao u nastavku.  Sve je krunuisao Vanja Ilić golom za 21:18 na nešto više od 10 minuta prije kraja utakmice.

Problem za „orlove“ nastao je kada je do tada odlični Marsenić dobio treće isključenje i morao prerano da završi meč, a Islanđani vezali dva pogotka i smanjili na 23:22.

Tada je na scenu stupio Đorđić koji je postigao pogodak, a onda i proigrao Pešmalbeka za peti našeg pivota na meču, a Srbija u poslednjih pet minuta ušla sa prednošću od 25:24.

Nastavio je Đorđić da „rešeta“ i održava prednost „orlova“, koji su u poslednji minut ušli sa dva gola prednosti, ali su neshvatljivim greškama u finišu ispustili pobjedu. Gol vrijedan boda za Islanda postigao je Gudjonson u poslednjim sekundama neča nakon poklonjene lopte srpskih rukometaša.