Nije još gotovo: Budućnost prišla na četiri boda

0

Šampionska trka u Crnoj Gori još nije gotova. Štaviše, razlika između vodeće Sutjeske i Budućnosti je pala sa šest na četiri boda, pošto su Nikšićani izborili samo remi u derbiju protiv Zete.

Ekipa iz Golubovaca je jurila pobjedu protiv Sutjeske da bi se primakla vizi za Ligu Evrope. Zeta je i povela, ponovo je strelac bio Nikola Krstović, fudbaler Crvene zvezde na pozajmici i ujedno prvi strelac lige sada sa 14 pogodaka, ali je šampion iz Nikšića uspio da iščupa bod.

Gol vrijedan boda postigao je Marković, redovni spasilac Sutjeske u velikim mečevima ove sezone. Gosti su meč završili sa igračem manje, pošto je u 77. minutu isključen Janković.

Nevjerovatan meč odigran je u Podgorici. Budućnost je gubila na poluvremenu od Grblja 2:1, imala je i igrača manje od 44. minuta, kada je isključen Mijić, ali je drugi dio meča doneo kanonadu tima koji s klupe predvodi Branko Brnović.

Podgoričani su u drugom poluvremenu postigli četiri gola i došli do tri boda koja im još griju nadu da bi mogli do titule. Budućnost u narednom kolu ide u goste Rudar, dok će Sutjeska dočekati Grbalj. U poslednjem kolu će u Podgorici igrati Budućnost – Sutjeska.

OFK Titograd još može do trećeg mjesta. Romantičari sa Starog aerodroma su deklasirali „fenjeraša“ Mornar sa 6:1.

Bodove spasa, vjerovatno, osvojila je Iskra, koja je u Danilovgradu sa 2:0 savladala finalistu Kupa Lovćen. Tim sa Cetinja će igrati u baražu za opstanak, a pored njega vjerovatno i Rudar, koji je kod kuće neočekivano izgubio od Petrovca.