Ni „d” od derbija: Partizan razbio Budućnost

0

Nije bilo ni „d” od derbija – Partizan je razbio Budućnost u devetom kolu ABA lige sa 106:77 (25:23, 28:11, 26:18, 27:25) i prekinuo niz od četiri poraza.

„Plavi“ su bili ravnopravan rival samo u prvih 10 minuta. Nagovijestili su domaći u prvih minut i 40 sekundi odmah serijom 9:0 u kom pravcu bi meč morao da ode.

Izabranici Vladimira Jovanovića su prve poene postigli nakon dva minuta i 34 sekunde igre, kada je Kameron Rejnolds bio precizan sa linije za slobodna bacanja. Prvi koš iz igre je ubacio Petar Popović u četvrom minutu, a Alfa Kaba je kompletirao dobar izlazak iz tajm-auta (9:6). Budućnost je u par navrata prilazila na minus dva do finiša prve dionice i to je bilo to od gostiju!

„Parni valjak” je bolje otvorio i drugu četvrtinu i nakon duge dvojke Brodzijanskog prvi put imao dvocifrenu prednost (33:23). Razlika u korist tima Željka Obradovića je rasla iz minuta u minut. Već u drugoj četvrtini su crno-bijeli u par navrata imali 19 poena viška, najvećih plus 37 domaći su imali u 37. minutu (104:67).

Partizan je imao petoricu dvocifrenih košarkaša, a Budućnost samo dvojicu – Kamerona Rejnoldsa sa 16 poena, te Aleksandra Lazića sa 12 poena.

Evroligaša je do pobjede predvodio Tristan Vukčević sa 15, Jam Madar je dodao 14,  Matija Lesor i Uroš Trifunović po 12, a Danilo Anđušić 11 poena.

Rezultati i satnica: petak: Zadar – FMP 103:97; subota: Cibona – Cedevita Olimpija 78:90, Mega – Borac 86:74; nedjelja: SC Derbi – Crvena zvezda 76:92, Partizan – Budućnost 106:77, Igokea – MZT (21); ponedjeljak: Mornar – Split (18).

Trenutni plasman: Partizan 8-1, FMP 7-2, Crvena zvezda 7-1, Cedevita Olimpija 6-2, Zadar 5-4, Budućnost 5-4, SC Derbi 4-5, Igokea 4-4, Mega 3-6, Cibona 3-6, Mornar 3-5, Borac 1-8, MZT 2-6, Split 2-6.