Nepobjedivi Bajer opet rastužio crnogorski tandem u nadoknadi vremena

0

Umalo iznenađenje večeri u Leverkuzenu! Posle Milana, Marseja, Vest Hem i Benfike plasman u četvrtfinale Lige Evrope obezbedili su Liverpulu, Atalanta, Roma i – Bajer! Farmaceuti su gubili od Karabaga sa 2:1 do 93. minuta, a onda sa dva pogotka u sudijskoj nadoknadi vremena uspjeli da preokrenu rezultat i pobede sa 3:2!!!

Fudbalere Karabaga dijelila je sudijska nadoknada vremena da se plasiraju u četvrtfinale nakon što su kao gosti vodili protiv Bajera u Leverkuzenu i bili na pragu da nanesu lideru Bundeslige prvi poraz u sezoni!

Na kraju, meč na Baj Areni završen je šokantnim rezultatom 3:2, ali za Njemce!

Nevjerovatna tragedija drugi put u sedam dana za Karabag u čijim redovima su bili i crnogorski internacionalci, dvojica Marka, Vešović i Janković.

Gosti iz Azerbejdžana bili su totalni autsajderi još u prvoj utakmici kao domaćini, ali su tada odigrali neriješeno 2:2 (vodili 2:0). Večeras sličan epilog.

Poveli su u 58. minutu golom Zubira, a onda su četiri minuta kasnije ostali sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Kafarkulijev. Međutim, ubrzo preko Brazilca Žuninja supliraju prednost za nevjerovatnih – 0:2!

Framaceuti su preko Frimponga uspjeli da smanje prednost u 72. minutu, ali do kraja meča uprkos opsadi gola nisu uspevali da slome otpor gostiju. Sve do 93. minutu kada je Patrik Šik prvo izjednačio, a onda u 90+7. minutu postigao drugi gol za pobjedu i plasman u Top 8 Lige Evrope.

Liverpul je očekivanbo slavio ubjedljivu pobjedu protiv Sparte iz Praga za koju je utešni gol postigao Veljko Birmančević. Redsi su već u 14. minutu vodili sa 4:0!

Atalanta je gubila u Bergamu od lisabonskog Sportinga i uspjela da preokrene rezultat, dok je Brajton ostvario samo utješnu pobjedu protiv Rome, koja zasluženo ide u četvrtfinale. Jedini gol postigao je Dani Velbek kada je u 37. minut na efektan način savladao Mileta Svilara.

Žrijeb za četvrtfinale i polufinale na programu je u petak 15. marta.