Nedović promašio trojku za produžetak: Olimpijakosu crveno-bijeli derbi

0

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspjeli da dođu do pobjede u poslednjoj evroligaškoj utakmici sezone pred svojim navijačima. U crveno-bijelom okršaju tim Janisa Sferopulosa izgubio je od Olimpijakosa rezultatom 89:86. U poslednjem napadu Nemanja Nedović imao je priliku da iz solidne pozicije trojkom donese produžetak svom timu, ali nije bio precizan.

Zvezda je davno prije ovog duela izgubila šanse da se nađe u doigravanju Evrolige, a sada su na skoru 11-22. Pirejci su sada na 21-12 i u poslednjem kolu tražiće pobjedu protiv Fenerahčea kod kuće i eventualno mjesto koje garantuje prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Olimpijakos je vodio tokom gotovo čitavog toka utakmice, a kada je u drugoj četvrtini došao do dvocifrenog vođstva, djelovalo je da će ekipa Jorgosa Barcokasa moći da „prelomi“ utakmicu. Međutim, tada su se probudili Miloš Teodosić i Adam Hanga i vratili meč u egal do poluvremena. I u trećoj četvrtini uglavnom su Grci bili u vođstvu, a posle dvije vezane trojke Nemanje Nedovića Zvezda je došla i do izjednačenja.

U finišu utakmice Olimpijakos se oslonio na raspoloženog Mozesa Rajta, a bitne šuteve ubacio je i kapiten Kostas Papanikolau. Kao i sedam dana ranije u istoj hali protiv Partizana, odlično je igrao američki bek Najdžel Vilijams-Gos. Kada su dosuđena dva slobodna bacanja Nazu Mitruu-Longu u finišu, djelovalo je da je rezultatska neizvjesnost otklonjena, ali on je promašio oba penala.

Sa druge strane Nedović je bio u sasvim dobroj poziciji da odvede meč u produžetak, ali trojka nije ušla, pa je Olimpijakos i drugu nedelju zaredom došao do pobjede na Novom Beogradu. Zvezda je, predvođena Teodosićem i veoma borbenim Džoelom Bolombojem, ipak prikazala veliku borbu protiv kvalitetnog i motivisano rivala koji je u dobroj formi, ali ishod ovog meča bio je kao i mnogi drugi ove sezone.

U redovima šampiona Srbije istakao se Adam Hanga sa 19 poena (6/10 iz igre, 5/6 za tri poena), 4 skoka i 3 asistencije. Odličan je sa 19 poena bio i Džoel Bolomboj (8/10 iz igre, 3/3 penali) i 12 skokova, a Rokas Gedraitis dodao je 16 poena (7/14 iz igre) i 7 skokova. Nemanja Nedović je ubacio 15 poena (5/14 iz igre), uz po 4 skoka i asistencije.

Jago Dos Santos odigrao je nešto manje od sedam minuta dok se oporavlja od povrede, Fredi Gilespi je odigrao dva i po minuta, a Džavonte Smart nije ulazio u igru.

Mozes Rajt je bio lider Olimpijakosa sa 20 poena (6/7 iz igre, 7/10 penali) i 4 skoka. Kostas Papanikolau i Tomas Vokap dodali su po 12 poena.

Tim sa Malog Kalemegdana sada očekuju dvije utakmice bez takmičarskog značaja. Prvo će u ABA ligi Zvezda igrati u gostima protiv Splita, ali Beograđani su već obezbijedili prvo mjesto na tabeli i prednost domaćeg terena pred start plej-ofa.

Potom, Zvezda u poslednjem kolu Evrolige gostuje Anadolu Efesu u Istanbulu, gdje će tim Tomislava Mijatovića, u zavisnosti od toga da li će pobijediti Fenerbahče u petak, imati prakitčno kvalifikacionu utakmicu za plej-in.