Ne pomaže ni Đerona: Srbija ne umije da izbjegne poraz od Crne Gore na velikim takmičenjima

3

Rukometna reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasira u drugu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj.

“Orlovi“ su večeras u Minhenu poraženi od Crne Gore sa 30:29, pa se od nastupa na ovom takmičenju opraštaju kao poslednjeplasirani u Grupi C, sa samo jednim osvojenim bodom.

Crna Gora, koja je već posle dva kola izgubila sve šanse za prolaz dalje, pokazala je da je to nije demoralisalo, da želi da potvrdi da je zaslužila više i protiv Islanda i protiv Mađarske, kada je gubila u završnicama tih mečeva.

Od početka meča, tim pod vođstvom selektora Vlada Šole je zaigrao bolje, poveo je sa 3:0 i stavio reprezentaciju Srbije pod još veći pritisak.

Kao i protiv Mađarske, naša igra u odbrani opet nije djelovala čvrsto, ni golman Milosavljev nije briljirao, a najzaslužniji što su “orlovi“ rezutatski ostajali u igri i držali rezultatski priključak, bio je Lazar Kukić. On je istrpio dosta kritika posle slabe partije protiv Mađarske, vidjelo se da želi da se večeras iskupi za to i tokom prvog poluvremena je u tome u potpunosti uspio, sa čak šest postignutih golova.

Međutim, Crna Gora je konstantno bila u vođstvu, Vuko Borozan je, uz Vujovića, bio najraspoloženiji u njihovom timu tokom prvih 30 minuta, i prednost crnogorskih “lavova“ se kretala od jednog do tri gola razlike.

Početak drugog poluvremena nije bio loš, Srbija je zaigrala bolje i uspjela da povede sa 18:17, ali umjesto da to doprinese većem samopouzdanju, naš tim je dozvolio Crnogorcima da naprave seriju 3:0 i da ponovo preuzmu rezultat pod kontrolu. Da sve bude gore po srpski tim, u 41. minutu povredu zadnje lože je doživio Miloš Orbović, za koga je meč tada bio završen.

Dugo su Crnogorci održavali prednost, sve do 59. minuta, kada Nemanja Ilić donosi izjednačenje srpskom timu! Uslijedila je odbrana Vladimira Cupare i prilika da Srbija u poslednjem minutu ovog meča prvi put povede i dođe do pobjede!

Međutim, posle dogovora na tajm-autu, Đorđić loše šutira, njegov udarac je izblokiran, Crna Gora u kontri vraća minimalno vođstvo i u tom trenutku je postalo jasno da se reprezentacija Srbije večeras oprašta od učešća na Evropskom prvenstvu.

Ostalo je bilo još pola minuta, Milosavljević je iznudio sedmerac koji je Bogdan Radivojević realizovao i izjednačio na 29:29, što je bilo dovoljno samo da se izbjegne poslednje mesto u grupi, ali ne i da se zadrži nada u prolaz dalje.

Ali, ni u tome nisu uspjeli, u poslednjoj sekundi Crna Gora preko Grbovića stiže do pobjedonosnog gola, za konačnih 30:29!

Na kraju, Kukić sa sedam golova najefikasniji u reprezentaciji Srbije, Nemanja Ilić je postigao pet golova, a kod Crnogoraca Branko Vujović najbolji sa osam golova, Miloš Vujović i Grbović su postigli po 7, a Borozan se zaustavio na šest.