Nakon Ol-star vikenda u Solt Lejk Sitiju, nastavljeno je takmičenje u NBA ligi, a Nikola Jokić nastavio je u MVP ritmu.
Upisao je centar Denvera 22. tripl dabl u sezoni, ponovo u trijumfu svoje ekipe – Nagetsi su bili bolji od Klivlenda 115:109.
Jokić je imao 24 poena, 18 skokova i 13 asistencija.
U redovima Klivlenda prvi strijelac bio je Ivan Mobli sa 31 poenom.
Denver je na dobrom putu da osvoji prvo mjesto na Zapadu, pošto trenutno ima sedam pobjeda više od drugoplasiranog Memfisa.
LA Lejkersi se i dalje nadaju plej-inu. Ekipa iz Kalifornije je stigla do 28. trijumfa u sezoni i to protiv direktnog konkurenta, šampiona Golden Stejta, rezultatom 124:111.
Lebron Džejms je imao košmarno veče, žestoko se ispromašivao, pa je najbolji utisak ostavio Bizli sa 25 poena.
Boston čuva prvo mjesto na Istoku – Seltiksi su kasno sinoć, u uzbudljivom meču, nakon produžetka, savladali Jutu 142:138.
Džejson Tejtum brojao je do 31, Džejlen Braun je dao pola koša manje, dok se kod Indijane istakao Majls Tarner.
Postigao je čak 40 poena, šutiravši trojke 8/10, što je njegov novi rekord u NBA ligi.
NBA LIGA – REZULTATI:
Klivlend – Denver 109:115
/Mobli 31 – Porter 25/
Indijana – Boston 138:142
/Tarner 40 – Tejtum 31/
Orlando – Detroit 108:106
/Vagner 21 – Ivi 25/
Filadelfija – Memfis 110:105
/Harden 31 – Bejn 25/
Toronto – Nju Orleans 115:110
/Sijakam 26 – Ingram 36/
Dalas – San Antonio 142:116
/Irving 34 – Branham 23/
Juta – Oklahoma 120:119
/Gildžes-Aleksander 39 – Markanen 43/
LA Lejkers – Golden Stejt 124:111
/Bizli 25 – Tompson 22/
Sakramento – Portland 133:116
/Foks 31 – Litl 26/
