Jutros je komunalna policija uz pratnju bagera i kamiona, u 5 sati krenula da ruši na privatnom posjedu porodice Đurišić u Jerevnaskoj ulici. Bez naloga i rješenja, komunalni policajci su došli i počeli sa uklanjanjem stvari sa privatnog imanja.
Nakon što su Danijela, Vanja i Savo reagovali da zaustave komunalce, kojih je bilo desetak, pozvali su i policiju.
Policija je nakon kraćeg razgovora povela Danijelu, Vanju i Sava u Centar bezbjednosti, gdje se još uvijek nalaze.
Važno je istaći i činjenicu da komunalci nisu koristili maske i rukavice, što je obaveza po mjerama koje je propisao Nacionalni koordinacioni odbor.
