Predsjednik Opštine Budve Marko Bato Carević položio je danas vijenac oslobodiocima Budve.
Na Mitrovdan 1918. odavde, iz Budve je izašao posljednji austrougarski vojnik. To je značajan datum, zato što je Austrougarska u Budvi bila okupaciona sila. Povukla se pred naletima srpske vojske, koja je poslije probijanja Solunskog fronta ubrzano stizala, ne samo kroz Srbiju, već preko cijelog Balkana, koji su naseljavali južnoslovenski narodi.
U toj srpkoj vojsci bili su i naši preci, ne samo oni koji su se priključili, prilikom odstupanja kroz Albaniju, nego koji su dolazili kao dobrovoljci iz Amerike, priključujući se prvo crnogorskoj, a kasnije srpskoj vojsci”.
To je dan kada su poslije više vjekova Budva i Cetinje bili u istoj državi.
(IN4S)


