Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova danas su na teritoriji Horgoša i Beograda pronašli ukupno 829 migranata i izmjestili ih u prihvatne centre.
MUP je saopštio da je u naseljenom mjestu Horgoš pronađeno 689 iregularnih migranata, a u Beogradu, na teritorijama Savskog vijenca i Starog grada – njih 140.
Akciju u Horgošu su izveli pripadnici Policijskih uprava u Kikindi i Subotici, u saradnji sa Odredom Žandarmerije u Novom Sadu.
„Policijski službenici će i u narednom periodu sprovoditi redovne kontrole kretanja i boravka migranata kako bi se očuvala bezbjednost i sigurnost svih građana, kao i samih migranata”, poručeno je iz MUP-a, prenosi Tanjug,
