Mundijal na vidiku, Srbija sa plus sedam iz Slovačke

0

Pobjedom je Uroš Bregar, novi selektor, počeo mandat na klupi ženske rukometne reprezentacije Srbije.

Napravile su njegove pulenke veliki korak ka plasmanu na Svjetsko prvenstvo u Španiji, pošto su u prvom meču u Šalji savladale Slovačku sa 26:19. Revanš je 21. aprila u Beogradu, a po svemu viđenom na terenu, ne bi smio da donese bilo kakvu neizvesnost za tim Srbije.

Bila je srpskim rukometašicama preko potrebna pobjeda, ne samo zbog rezultata u baražu, već i simbolično, zbog novog početka nakon neuspješnih kvalifikacija za Olimpijske igre i promjene selekora. Nije Bregar mogao mnogo toga da promijeni za nekoliko treninga, ali su i nova energija, bolja atmosfera u timu, bili dovoljni da se upiše trijumf u Slovačkoj.

Solidnu partiju pružila je Srbija, dovoljno dobru za sasvim dobru prednost pred revanš, ali je i dalje bilo problema u napadu, previše ishitrenih poteza, promašenih zicera, a samo u prvom poluvremenu propuštena su tri sedmerca.

Odbrana je, na drugoj strani, bila na vrlo dobrom nivou, predvođena Jovanom Risović na golu, koja je skupila dvocifren broj odbrana.

Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno, Slovačka je uglavnom imala po gol prednosti, dok su gošće imale prednost na poluvremenu – 11:10. Na drugi dio je srpski tim izašao mnogo odlučniji, gladniji pobjede. Razlika je odmah počela da raste, od 13:11 preko 17:14 do maksimalnih pet razlike – 19:14.

Domaća selekcija je uspjevala da spusti zaostatak na tri razlike, ali se u finišu raspucala Jovana Kovačević, kada je pogodila za 23:18 bilo je jasno da pobjeda ne može Srbiji da izmakne.

Opuštanja u revanšu ne smije da bude, ali ne bi smjelo da bude ni neizvjesnosti, jer je tim Uroša Bregara pokazao da je dosta bolji od Slovačke.

Izvor: Mozzart