Mornar prokockao 19 poena viška pa u poslednjim sekundama iščupao pobjedu

0

Košarkaši Mornara su pogotkom Markusa Vedersa sa linije za slobodna bacanja, dvije sekunde prije kraja utakmice ubilježili zlata vrijednu pobjedu u borbi za opstanak u pretposlednjem kolu ABA lige, nad Borcem 80:78 (27:23, 30:20, 9:20, 14:15).

Izabranici Mihaila Pavićevića su uspjeli da ostanu korak iznad poslednjeplasirane Krke, koja je (ne)očekivano deklasirala zemljake iz Cedevita Olimpije.

Ponos Bara je u najvažnijem meču u sezoni pokazao dva lica. Igrali su Barani u prvom poluvremnu fantastično, imali u jednom momentu i 19 poena viška, ali kao da nakon odmora nisu izašli na parket.

Start je bio kao iz snova, na krilima Aleksa Gavrilovića i Markusa Vedersa odmah su domaći poveli 17:7. U drugoj četvrtini je minijaturu imao Tavijan Dan-Martin. Omaleni plejmejker je za samo sedam minuta i osam sekundi ubacio 15 poena, sve van linije 6,75. Pogodio je Amerikanac jednu trojku u prvoj četvrtini, a zatim četiri zaredom u drugoj. Kada je prepotentno “digao” šestu sa oko 10 metara i prvi put promašio, Pavićević je odlučio da zatraži tajm-aut i smiri usijane glave, iako je njegova ekipa bila u seriji.

Košarkaši Mornara su u prvom poluvremenu ubacili 57 poena, a u drugom samo 23. Pavićevićevi izabranici su u prvih 13 minuta drugog poluvemena postigli svega devet poena, pa je Uroš Čarapić na startu poslednjeg perioda izjednačio na 66:66.

Hladan tuš za domaće na minut i po prije kraja kada je Danilo Tasić pogodio za 74:78. Ipak, stvari je u svoje ruke uzeo Veders i sa šest vezanih poena donio pobjedu Mornaru.

Veders je ubacio 25 poena, Dan-Martin samo tri nakon kanonade u drugoj četvrtini, dok je Gavrilović utakmicu završio sa 17 poena.

Tasić sa 19, Tajlan Birts sa 15 i Ronaldo Segu sa 10 poena imali su dvocifreni košgeterski učinak u gostujućem timu.

Mornar u poslednjem kolu, 6. aprila gostuje FMP Železniku, dok Borac igra upravo sa Krkom. Biće to interesantan rasplet, pošto se klub iz Železnika i Čačani takođe međusobno bore ko neće biti najlošije plasirani srpski tim u ABA ligi.