Monako je izgorio u „paklu“ Pireja. Košarkaši Olimpijakosa savladali su Majka Džejmsa i društvo u majstorici četvrtfinala plej-ofa Evrolige i sa 3-2 u pobjedama izborili plasman na fajnal-for u Beogradu. Konačan rezultat u kultnoj dvorani „Mira i prijateljstva“ je bio 94:88 (11:13, 30:35, 25:22, 28:18).
Tvrdo se igralo na startu. „Kneževi” su serijom 8:0 prebacili pritisak na domaće (10:6), imali su gosti nakon trojke Perisa Lija prvi put najvećih 11 poena viška (30:19). Briljirali su u prvom poluvremenu sa po 12 poena u ekipi Saše Obradovića upravo Li i Jakuba Uatara. Li je šutirao četiri od tri za tri poena, dok je Uatara van linije 6,75 šutirao četiri od pet. Olimpijakos je praktično sam na svojim leđima nosio Šekil Mekisik, koji je u drugoj četvtrini ubacio 16 poena! Amerikanac je ubacio za četvrtinu tri poena više nego svi njegovi saigrači u prvom kvartalu. Pirejci su morali biti još i zadovoljni što su na odmoru imali samo sedam poena minusa (41:48).
Nošeni velikom podrškom sa tribina prepune dvorane „Mira i prijateljstva” domaći su u trećoj četvtrini zaigrali bolje i serijom 11:2 preokrenuli na 56:55 u 27. minutu. Bilo je to prvo vođstvo Barcokasovih izabranika još od osmog minuta. Uslijedio je potom period egala, uz poneki pogodak iz „svlačionice” Danila Anđušića i Majka Džejmsa, zahvaljući kojima je debitant u Evroligi diktirao tempo u trećoj četvrtini. Prava rezultatska klackalica vladala je u odlučujućih 10 minuta. Interesantno je da su se ekipe tokom meča ukupno 11 puta smjenjivale u vođstvu. Tas na vagu Olimpijakosa je bila trojka Kostasa Slukasa za najveću prednost domaćih od šest poena (89:83), dva minuta i pet sekundi do kraja. OLI je do kraja znao da sačuva prednost, ali nisu bili strpljivi njihovi navijači. Uletjeli su domaći fanovi na teren, devet sekundi prije kraja.
Najefikasniji kod pobjednika je bio Mekisik sa 18 poena. Tomas Vokap je upisao poen manje, Tajler Dorsi 16, a Kostas Slukas 15. Na drugoj strani, Džejms je pred očima svog druga Kevina Djurenta ubacio 24 poena. Uatara je u odnosu na prvo poluvrijeme dodao jednu trojku za 15 poena, Li je imao poen manje, dok je 12 ubacio Dvejn Bejkon, koji se oslobodio u drugom poluvremenu, nakon što ga je na statu potpuno iz ritma izbacio Kostas Papanikolau. Srpski reprezentativac, Danilo Anđušić je meč završio sa pet poena.
Olimpijakos će prvi put nakon pet godina igrati na fajna-foru. Grčkom velikanu će rival u polufinalu završnog turnira, koji se od 19. do 21. maja održava u Beogradu, biti aktuelni šampion, Anadolu Efes. U drugom polufinalu će se sastati Barselona i Real.
