Čini mi se da su ova savremena iskušenja u Crnoj Gori zapravo poslednji trzaji komunističke aždaje, poručio je juče nakon liturgije u Cetinjskom manastiru mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije.
Vladika je kazao da je ta komunustička aždaja opaka i da, kada umire, opet pokazuje svoju zlobu.
Mitropolit je služio liturgiju na praznik Svetog Ignjatija Bogonosca i Svetog Danila II arhiepiskopa srpskog Svetu službu Božiju u Cetinjskom manastiru
Takođe je u toku Liturgije miropomazao Miljana Vujovića, praunuka Svetog sveštenomučenika Joanikija Lipovca.
Naveo je da je Sveti Joanikije komunistima bio kriv zbog toga što je branio svoju vjeru.
– Nadamo se da to vrijeme prolazi. Mislim da svemu tome polako dolazi kraj, da se polako vraćamo svojoj vjeri, svojoj tradiciji, svojim ocima i praocima, svojim svetinjama, jedni drugima, sebi samima- poručio je mitropolit.

Ćutiš a? VAISTINU SE, RODI IZ BRITANSKOG PRKNA KRIVI I JOANIKUS. AMIN
Ćutiš a? VAISTINU SE, RODI IZ BRITANSKOG PRKNA KRIVI I JOANIKUS. AMIN
Boze ti sacuvaj.
Boze ti sacuvaj.
Mitropolit crkve Srbije Joanikije , ustoličen desantom uz duge cijevi , pancirnu ćebad , šok bombe i suzavac , mora da zna da ga Crnogorski narod ne benda više nego Homeinija 😁😁
Nametnuli su nam ga helikopterom i silom !
Samo da se dogovorimo ovo oko podjele naših svetinja , pa ko oće za njim sretno mu bilo !
Mitropolit crkve Srbije Joanikije , ustoličen desantom uz duge cijevi , pancirnu ćebad , šok bombe i suzavac , mora da zna da ga Crnogorski narod ne benda više nego Homeinija 😁😁
Nametnuli su nam ga helikopterom i silom !
Samo da se dogovorimo ovo oko podjele naših svetinja , pa ko oće za njim sretno mu bilo !
Kada se ti zadnji put trzneš …
Sjeti se Crne Gore iz doba Ismail Age Čengića…
Kada se ti zadnji put trzneš …
Sjeti se Crne Gore iz doba Ismail Age Čengića…