Čini mi se da su ova savremena iskušenja u Crnoj Gori zapravo poslednji trzaji komunističke aždaje, poručio je juče nakon liturgije u Cetinjskom manastiru mitropolit crnogorsko-primorski Joanikije.

Vladika je kazao da je ta komunustička aždaja opaka i da, kada umire, opet pokazuje svoju zlobu.

Mitropolit je služio liturgiju na praznik Svetog Ignjatija Bogonosca i Svetog Danila II arhiepiskopa srpskog Svetu službu Božiju u Cetinjskom manastiru

Takođe je u toku Liturgije miropomazao Miljana Vujovića, praunuka Svetog sveštenomučenika Joanikija Lipovca.

Naveo je da je Sveti Joanikije komunistima bio kriv zbog toga što je branio svoju vjeru.

– Nadamo se da to vrijeme prolazi. Mislim da svemu tome polako dolazi kraj, da se polako vraćamo svojoj vjeri, svojoj tradiciji, svojim ocima i praocima, svojim svetinjama, jedni drugima, sebi samima- poručio je mitropolit.

Tagovi