Minimalac Selte sa igračem više

0

Fudbaleri Selte savladali su Betis minimalnim rezultatom (1:0) u utakmici sedmog kola Primere.

Jedini gol viđen je već na početku utakmice u devetom minutu kada je strijelac bio Vejga.

Meč je obilježilo isključenje fudbalera Betisa Luisa Felipea u 20. minutu, tako da je gostujuća ekipa čak 70 minuta na terenu provela u oslabljenom sastavu. Betisu nije pomogla ni dvostruka izmjena na poluvremenu kada su u igru ušli Vilijan Hose i Nabil Fekir umjesto Borhe Iglesijasa i Luisa Enrikea.

U nastavku najbolju šansu propustio je Ruibal koga je zaustavio golman Marćesin. Betis je i dalje na četvrtom mjestu sa 15 bodova, dok je Selta skočila na 10. poziciju sa isto toliko bodova.

Rezultati: petak: Bilbao Almerija 4:0 (2:0) /Injaki Vilijams 10, Sanset 17, Niko Vilijams 62, Vesga 84pen/, subota: Kadiz Viljareal 0:0, Hetafe Valjadolid 3:2 (2:2) /Majoral 29, Suarez 31 – Leon 20pen, 37, Plano 49/,  Sevilja – Atletiko Madrid 0:2 (0:1) /Ljorente 29, Morata 57/, Majorka Barselona 0:1 (0:1) /Levandovski 20/; nedjelja: Espanjol Valensija 2:2 (0:0) /Hoselu 56, Darder 83 – Gabrijel 54, Komer 90+6/, od 16.15: Selta Betis 1:0 (1:0) /Vejga 9/, od 18.30: Đirona Sosijedad, od 21: Real Madrid Osasuna, ponedjeljak od 21: Rajo Valjekano Elče.