Minimalac Atletika u Granadi

0

Atletiko Madrid je slavio na gostovanju Granadi minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) u 21. kolu španske La Lige. Jorgandžije su tako prekinule niz od četiri vezana poraza u gostima, što je bila najduža takva serija od kada na klupi Madriđana sjedi Dijego Simeone. Crveno-bijelu su tri mjeseca čekali na trijumf u gostima u elitnom rangu španskog fudbale.

Trenutak odluke viđen je u 55. minutu. Antoan Grizman je centrirao sa desne strane, Alvaro Morata nadskočio rivale i glavom matirao Augusta Batalju.

Domaći su mogli do izjednačenja u 78. minutu, kada je Bruno Mednez šutirao iskosa, lopta je prošla preko golmana Jorgandžija Jana Oblaka, ali je Aksel Vicel na gol liniji izbio glavom.

Mogli su u Rihoblankosi do drugog gola u 89. minutu, kada je Grizman pogodio stativu, na odbitak naletio Argentinac Hoakin Korea, ali je Batalja odbranio udarac zemljaka.

U trećem minutu sudijske nadoknade vremena viđena je sporna situacija. Hoze Marija Himenez je loše procijenio let lopte koja ga je pogodila u ruku, ali se nije čula pištaljka Hoze Luisa Munuere, a nijema je ostala VAR soba.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić je cijelim tokom utakmice komandovao odbranom Kolčonerosa, u 76. minutu je trenirao strogoću nad napadačem Grande Lukasom Bojeom, a arbitar je odlučio da ih obojicu “časti” žutim kartonom.