Milutinov imao 20 poena i 20 skokova!

0

Ispostavilo se da je duel Crvene zvezde Baskonije bio najneizvjesniji u Evroligi tokom prethodne večeri.

U ostalim mečevima je pažnju privukla divovska partija, Nikole Milutinova. Srpski centar je ubilježio po 20 poena i skokova, za indeks 40 u pobjedi Olimpijakosa nad Makabijem od 89:72.

Momci Jorgosa Barcokasa otvorili su utakmicu sa 20:7 i ljubomorno čuvali stečenu prednost.

Milutinov je pomoć imao u Janisu Larencakisu, koji je takođe ubacio 20 poena, dok je Alek Piters upisao tri poena manje.

Kod Ponosa Izraela, Vejd Boldvin je postigao 18, Tamir Blat i Bonzi Kolson po 10 poena.

Bajern je iskoristio njemački derbi da prekine niz od četiri poraza – 82:65. Bavarci su utakmicu u Berlinu prelomili serijom 15:0 na startu druge četvrtine kojom su stekli 13 poena prednosti i do kraja meča su dozvolili Albi da se samo par puta spusti ispod dvocifrenog zaostatka.

Centar Danko Branković i plejmejker Silvan Frasisko sa po 14 poena vodili su Bajern do trijumfa. Karlsen Edvards je postigao jedan, a Serž Ibaka tri poena manje.

Kod Albatrosa 15 poena Italijana Metea Spanjola, 13 Janija Vecela i 10 Meta Tomasa.

Kao što je Bajernu dobro došao meč sa Albom, tako je Virtusu nakon poraza od Makabija i Anadolu Efesa lijepo sjeo duel sa Asvelom – 73:63.

Francuzi su od sredine druge četvrtine preuzeli kontrolu nad utakmicom, imali u trećem periodu i deset poena viška ali se samo čekao momenat kad će da “puknu”. To se desilo na startu poslednje četvrtine kada su domaći serijom 12:0 preokrenuli na 62:56 i priveli utakmicu kraju u svoju korist.

Veterani Danijel Heket sa 19 i Marko Belineli sa 18 poena predvodili su Virtus do pobjede. Ajezea Kordinije upisao je 12 poena.

U poraženom timu dvocifreni su bili Jusufa Fal sa 17 i Paris Li sa 14 poena.