Miler čuva „švabe”: Golman Štutgarta spasio bod protiv Lajpciga

0

Iznenađenje u Štutgartu, domaćin je izvukao bod u duelu sa favorizovanim Lajpcigom, ponajviše zahvaljujući raspoloženom golmanu Mileru – 1:1.

Od dolaska koncerna Red Bul u njemački fudbal i ulaska njihovog čeda u Bundesligu, „švabe” su samo jednom uspjele da ostanu neporažene u međusobnim duelima, dogodilo se to 2018. godine. U preostalih sedam susreta RB je svaki put slavio.

I zbog toga je remi koji je klub iz grada Poršea ostvario na početku sezone protiv „bikova” iznenađenje i vrlo dobar rezultat. Krenulo je sve prema očekivanjima, u osmom minutu na asistenciju Danija Olma pogodio je Kristofer Enkunku.

Ipak, trenutak nepažnje iz 31. minuta i odlično snalaženje Francuza Amade poslije dodavanja Saše Kalajdžića donijeli su izjednačenje. Malo ko je tada očekivao da je i postavljen konačan rezultat.

Lajpcig je bio apsolutno dominantan do kraja susreta, ali je na golu Štutgarta Miler činio čuda. Posebno to važi za situacije iz sredine drugog poluvremena, kad je u 66. minutu odbranio šut Enkunkua, a potom šest minuta kasnije pokušaj glavom Vilija Orbana.

Rezultati: petak: Ajtraht Frankfurt – Bajern Minhen 1:6 (0:5) /Kolo Muani 64 – Kimih 5, Pavar 11, Mane 29, Musiala 35, 83 Gnabri 43/, subota: Augzburg – Frajburg 0:4 (0:0) /Gregoriš 46, Grifo 48, Ginter 61, Doan 78/, Borusija Mehengladbah – Hofenhajm 3:1 (1:1) /Bensebaini 42, Tiram 71, Elvedi 78 – Skov 25/, Bohum – Majnc 1:2 (1:1) /Steger 39 – Onisivo 26, 77/, Union Berlin – Herta Berlin 3:1 (1:0) /Sibaču 31, Beker 50, Noče 54 – Lukebakio 85/, Volfsburg – Verder Bremen 2:2 (1:2) /Nmeča 11, Žilavoži 84 – Fulkrug 21, Bitenkur 23/; Borusija Dortmund – Bajer Leverkuzen 1:0 (1:0) /Rojs 10, crveni karton: Hradecki (Leverkuzen) 90+2/;  Štutgart – RB Lajpcig 1:1 (1:1) /Amada 31 – Enkunku 8/, od 17.30: Keln – Šalke.