Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović doputovao je u Istanbul, gdje je dočekan uz vojne počasti. On će zajedno sa ministrom vanjskih poslova Turske Hakanom Fidanom prisustvovati prijemu povodom Dana Crne Gore u organizaciji Generalnog konzulata u Istanbulu.
Ovo je prvi put da ministar Fidan prisustvuje prijemu stranog diplomatsko-konzularnog predstavništva u Istanbulu, što se ocjenjuje kao „posebna čast“ i jasan signal povjerenja i prijateljstva prema Crnoj Gori.
Tokom posjete, Milatović će održati i odvojeni sastanak sa Fidanom, fokusiran na jačanje političkog dijaloga, unapređenje trgovinske razmjene i otvaranje novih investicionih prilika. Ovo je prilika da Crna Gora ojača poziciju u regionu i privuče turski kapital u energetiku, trgovinu i turizam.
Simbolika vojnih počasti i prisustva šefa diplomatije na prijemu šalje signal investitorima da Turska podržava Crnu Goru kao pouzdanog partnera. Poruka je jasna: Crna Gora dobija potvrdu da ima prijatelja na Bosforu i da se otvara prostor za nova ulaganja.

У Тутин Рожаје итд итд а и у Стамбол нема
таригуза Перу шупак по кењажи
. Ако му нису саветници понијели има да их смијени.него што !
Jakove slušaj sad kad dođeš tamo zajecaj….sa Lovćena sad sam saša oprosti nam Mehmed paša.
To je sad moderno
Traitor!!!!!