Mihailović: Pobjeda nad Burgom može biti prekretnica sezone

0

Da li podrška navijača, motivacija iz svlačionice ili nešto treće, ali košarkaši Budućnosti su u „Morači” sinoć pokazali karakter. Četa Andreja Žakelja savladala je Burg 78:74 u 14. rundi Evrokupa i tako uvećala sebi šansu za plasman među 12 najboljih ekipa u drugom po rangu evropskom klupskom takmičenju.

Iskreno se nadam i vjerujem da bi ova utakmica protiv Burga mogla biti prekretnica u sezoni. Raduje nas sve dobra reakcija u drugom poluvremenu iako drugu četvrtinu nismo odigrali na nivou na kom smo željeli. Bitna pobjeda za nastavak sezone”, rekao je Vladimir Mihailović.

Ulcinjanin je nakon Mekinli Rajta i Joana Makundua bio najefikasniji u taboru „plavih”.

Sigurno će ovakva utakmica značiti na planu samopouzdanja i trebalo bi na njoj graditi ritam za nastavak sezone”.

Uhvatio si ritam poslednjih par meceva, kako se osjećaš?

Osjećam se dobro, trudim se da u svojstvu tima dam svoj maksimalni doprinos, što nekada rezultira sa više prostora u napadu a nekada ne. Nadam se da ćemo iskoristiti ovaj momentum i u pravom ritmu ući u seriju pobjeda”.

Kakva su očekivanja od meča sa Krkom u ABA ligi?

U subotu krećemo na neku vrstu turneje, tri utakmice bez povratka u Podgoricu između mečeva. To će sigurno biti zahtjevan period ali je i vrlo važan jer nas očekuju bitni mečevi u oba takmičenja. Biće to pravi test za nas. Krka u situaciji u kojoj se nalazi, sigurno da će biti maksimalno ‘naoštreni’ da probaju da ostvare veliku pobjedu. Na nama je da im to onemogućimo, da opravdamo ulogu favorita i upišemo nove bodove”, zaključio je Mihailović.