Mekintajer srušio Budućnost u poslednjoj sekundi !

0

Meč u dvorani „Stožice“ odigran je bez prisustva publike iz predostrožnosti zbog koronavirusa.

Zanimljiv meč odigrale su dvije ekipe, a na kraju Budućnost ispustila pobjedu u samom finišu meča, iako je vodila gotovo cijelu posljednju četvrtinu.

U prvoj četvrtini igralo se koš za koš. Nijedna ekipa nije uspjela značajnije da se odlijepi, pa je rezultat na kraju perioda bio 18:18.

Domaća ekipa je u drugoj četvrtini odlazila i na plus sedam (33:26), ali je Budućnost uzvratila u finišu četvrtine i stigla do 38.38, što je bio rezultat na poluvremenu.

Jako zanimljivo bilo je i u trećem periodu u kome je Cedevita Olimpija otišla u jednom momentu na plus pet, da bi Budućnost opet uzvratila i napravila višak od osam poena.

Domaćin je opet zaigrao nešto bolje i prepolovio razliku, da bi pred odlulujući period Podgoričani imali plus četiri, 59:55.

Budućnost je u posljednjoj dionici cijelo vrijeme vodila i održavala prednost stečenu u trećoj četvrtini i to najviše zahvaljujući Nikoli Ivanoviću. Ipak, „Plavi“ su posustali u odlučujućim momentima i domaćinu prepustili vođstvo. Stao je šut Ivanovića, drugi niko nije mogao da pogodi, pa se ušlo u veoma neizvjesnu završnicu.

Pri rezultatu 79:79 Kodi Miler Mekintajer je preuzeo odgovornost u posljednjem napadu i sa zvukom sirene pogodio za dva i pobjedu svog tima.

Najefikasniji u domaćem timu bio je upravo Mekintajer sa 17 poena, Jaka Blažić je dodao 13, a Dominik Artis je imao 12.

Kod Budućnosti istakao se Ivanović sa 19 poena, dva manje je imao Džastin Kobs, dok je Danilo Nikolić dodao 11.

„Plavi“ sada imaju skor od 15 pobjeda i šest poraza, dok je tim iz Ljubljane na skoru od 13 pobjeda i osam poraza, baš koliko ima i drugi crnogorski predstavnik Mornar.

Posljednje kolo će donijeti i konačan rasplet i posljednjeg putnika u plej-of, a za to mjesto boriće se Mornar i Cedevita Olimpija.