Kirilo Budanov je na listi terorista i ekstremista u Rusiji.

Zamjenik predsjednika Savjeta bezbjednosti Rusije Dmitrij Medvedev, komentarišući to što je Vladimir Zelenski imenovao Kirila Budanova za šefa svog kabineta, ironično je izjavio da je to „odličan izbor“.

„Prokleti klovn, koji je izgubio legitimitet, izabrao je novog šefa svog kabineta. To je terorista Budanov. Odličan izbor“, prokomentarisao je Medvedev novo postavljenje šefa Glavne obavještajne uprave Ukrajine, Kirila Budanova, koji je u Rusiji na listi terorista i ekstremista.

„Šteta je što je upražnjeno samo jedno mjesto“, naveo je Medvedev, istakavši da je „drugo mjesto trebalo ponuditi istaknutom vojnom komandantu Valeriju Zalužnom“ (bivši glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine), čime bi se sa šahovske table uklonila oba potencijalna protivnika na predsjedničkim izborima, ali da ni to neće pomoći „krpenoj lutki“ sa kokainskim nosom, čija je sudbina već zapečaćena“.

Tagovi