Meč pun preokreta: Crna Gora bolja od Srbije

0

U veoma borbenom meču, punom preokreta, bolje su se snašle Crnogorke koje su zasluženo slavile.

Srpkinje su bolje ušle u meč, povele 6:2, ali tada Crnogorke pale motore i serijom 10:2 preokreću rezultat. Ključni detalj se desio sredinom drugog poluvremena kada su Crnogorke stekle tri gola prednost (22:19) koju više nijesu ispuštale.Najefikasnije u našoj ekipi su bile Raičević i Ramusović po 4 gola, dok su po tri gola postigle Brnović, Despotović, Mehmedović i Radičević.

Briljirala je golmanka Marta Batinović koja je sa 8 odbrana zaključala gol u drugom poluvremenu.

Najefikasnija u srpskoj ekipi bila je Stoiljković sa šest golova.Ovaj meč nije imao veći rezultatski značaj osim međusobnog prestiža, jer su obje selekcije već obezbijedile mjesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre 2020. u Tokiju.

Srbija će igrati na Turniru 2 gdje će joj rivalke biti Kina, Mađarska ili Švedska, te trećeplasirani tim sa ovog SP. Crnogorke će na Turniru 3 igrati sa Rumunijom, Sjevernom Korejom i četvrtom ekipom svijeta.

Crna Gora: Batinović (8 odbrana), Brnović 3, Bulatović 1, Despotović 3, Grbić 2, Jauković 1, Klikovac 3, Knežević, Mehmedović 3, Mugoša, Nenezić, Premović, Radičević 3, Raičević 5, Ramusović 4, Ujkić 1

Srbija: Cvijić 2, Janjušević 3, Jovović, Kojić 1, Lavko 2, Liščević 2, Nikolić 3, Obradović, Pop-Lazić 1, Radojević, Radosavljević 2, Risović (3 odbrane), Stevin, Stioljković 6, Tomašević (9 odbrana), Trifunović 4