Mašina Haland pet golova za manje od sat – Siti šesticom do četvrtfinala FA kupa

0

Sve je moguće kada je u pitanju Erling Haland… Norveška mašinerija za golove još jednom je pregazila rivala i to sa pet postignutih golova za svega 58 minuta.

Mančester siti je sa 6:2 savladao Luton u gostima i plasirao se u četvrtfinale FA Kupa, a veče na Kenilvort roudu pamtiće se po pet prvih golova grđana na meču koje je postigao samo jedan čovjek – Haland.

Siti je vodio 3:0 nakon prvih 45 minuta, naravno golovima Norvežanina, Luton u nastvaku uspio da se vrati na 3:2, ali je Haland sa nova dva pogotka završio priču u FA Kupu.

Zanimljivo prva četiri gola namjestio mu je Kevin de Brujne, a posljednji Bernardo Silva.

Da na semaforu na kraju ne stoji samo ime Erlinga Halanda potrudio se Mateo Kovačić koji je postigao šesti gol Sitija.