Marušić pocrvenio: Milanov minimalac na Olimpiku

0

Napeto u Vječnom gradu, čak tri crvena kartona za domaći sastav i na kraju pobjeda gostiju: Lacio – Milan 0:1. Za Rosonere važna pobjeda i prekid serije od dva meča bez trijumfa, dok Nebeskoplavi nijesu priželjkivali ovakav rasplet pred put za Minhen na revanš susret sa Bajernom u Ligi šampiona.

Utakmicu je pogotkom u 87. minutu riješio Noa Okafor, ali mnogo više će se nakon derbija na Olimpiku pričati o sudiji Marku Di Belu.

On je u 57. minutu pokazao crveni, odnosno drugi žuti karton lijevom beku Lacija Luki Pelegriniju. Fudbaler domaćih je singalizirao Kristijanu Pulišiću da će pustiti loptu u aut nakon što je na zemlji poslije vazdušnog duela završio Tati Kasteljanos, ali Amerikanac nije želi da čuje, oduzeo je loptu rivalu, a Pelegrini ga, izrevoltiran, povukao za dres.

Brojčani nadmoćniji gosti žešće su krenuli u napad, Rafael Leao dao je gol, VAR ga poništio zbog ofsajda, a onda je opet u fokusu bio Di Belo – isključio je našeg Adama Marušića. Napravio je crnogorski reprezentativac prekršaj nad Leaom, ali ne tako grub za isključenje. Opravdanje može biti samo ako je Marušić nešto dobacio (pre)nekulturno dobacio rivalu ili sudiji.

Festival crvenih kartona zaključio je Mateo Genduzi u dubokoj sudijskoj nadokandi….