Izrastao je Marko Gudurić u jednog od lidera Fenerbahčea, čelni ljudi kluba su prepoznali njegov značaj za tim i riješili da ga nagrade produžetkom saradnje. Kako je i zvanično objelodanjeno, srpski reprezentativac je potpisao trogodišnji ugovor sa turskim šampionom.

Objavio je Fener da je blinidirao bivšeg košarkaša Crvene zvezde dan poslije još jedne njegove blistave partije. Sa 16 poena bio je među najboljima u demoliranju Virtusa, a postao je tek treći igrač ove sezone koji je ubacio 15 ili više poena – bez promašaja iz igre (5/5).

Gudurić se tako obavezao na vjernost timu iz Istanbula do leta 2026. godine. Stigao je u Ulker Sports Arenu 2017. godine iz Crvene zvezde, da bi se poslije dvije sezone okušao u NBA kao član Memfis Grizlisa. Poslije pola godine u najjačoj konkurenciji na svijetu, vratio se u Fenerbahče i trenutno igra petu sezonu u bojama kluba. Osvojio je dvije titule u Turskoj, jedan Kup i jedan Predsjednički kup kao član Fenera.

Srpski košarkaš je upisao 24 nastupa u Evroligi ove sezone, uz prosječan učinak od 12,5 poena, 3,4 asistencije i 3,2 skoka (prosečan indeks 13,6). U Superligi je odigrao 11 utakmica i prosječno bilježio 13,3 poena, 2,8 asistencija i dva skoka.

(mozzart sport)

Tagovi