Makabi i Lil završili posao, remi u Amsterdamu, minimalac Moldea

0

Odigrane su prve četiri utakmice osmine finala UEFA Lige konferencije. Prednost pred revanš mečeve stekli su Makabi iz Tel Aviva, Lil i Molde.

Derbi je igran u Amsterdamu gdje su se sastali nekadašnji šampioni Evrope – Ajaks i Aston Vila. Nije bilo ni pobjednika, ni golova – 0:0.

Domaći Kopljanici bili su bolji tokom većeg dijela meča, imali inicijativu, ali nisu to uspjeli i da materijalizuju. Najzapaženiji pojedinac na terenu bio je golman Vile, argentinski reprezentativac Emilijano Martinez, što dovoljno govori o dešavanjima na „Johan Krojf areni“.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Brajan Brobi, ali je iz povoljne situacije bio neprecizan. Šansa mu se ukazala i u nastavku meča, takođe i Kenetu Tejloru, međutim Martinez je odlično intervenisao.

Oba tima su u finišu meča ostala sa po deset igrača. U 83. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je defanzivac gostiju Ezri Konsa, tri munuta kasnije i domaći igrač Tristan Goijer.

Neočekivano ubjedljivu pobjedu kao gosti ostvarili su fudbaleri Makabija iz Tel Aviva u Atini, tačnije Pireju protiv Olimpijakosa – 4:1. Izraelci su već posle prvog poluvremena imali dva gola prednosti. Dva puta je domaćeg golmana matirao 36-godišnji veteran Eran Zahavi, jednom Iran Šahar. U nastavku meča i Dor Peretz.

Ubjedljiv je bio i Lil u Gracu protiv Šturma – 3:0, posebno se istakao dvostruki strijelac Kanađanin Žonatan David.

Molde je do pobjede protiv Klub Briža došao golom u sudijskoj nadoknadi vremena, strijelac je u 90+2. minutu bio Fredrik Gulbrandsen.

Revanš mečevi su sledećeg četvrtka, žreb dan kasnije.