Majami: Monfis izbacio Lajovića

0

Dušan Lajović zaustavljen je u prvoj rundi na turniru Masters serije u Majamiju. Bolji od srpskog reprezentativca u dva seta bio je Gael Monfis 7:6 (7:5), 6:4.

Nije Lajović odigrao toliko loš meč, ali nije imao nijednu pravu priliku da slomio otpor 38-godišnjeg Francuza.

U prvom setu viđena je samo jedna brejk lopta, nije je realizovao Monfis u drugom gemu. Ušlo se u taj brejk, u kojem je Lajović imao 3:2 i prednost mini brejka. Nije to sačuvao, Gael je osvojio pet od narednih sedam poena i stigao do vođstva 1:0.

Dušan se u nastavku držao do rezultata 4:4, spasio je i dvije brejk lopte, ali je u devetom gemu popustio. Monfis pravi prvi i jedini brejk u meč, stiže do 5:4 i onda na svoj servis ovjerava mjesto u drugoj rundi, posle sat i 34 minuta.

U ostalim mečevima ostvareni su sledeći rezultati: Ševčenko – Galan 6:7, 7:6, 7:5, Safiulin – Švarcmana 6:2, 6:4, Karbaljes – Baena – Vukić 7:6, 6:3.