Magična noć Podgorica: Plus 24 pred put na Zlatibor

0

Magična noć Podgorice – Podgorica je ostvarila veliku pobjedu u prvom meču četvrtfinala ABA2 lige protiv Zlatibora – 113:89, tako da sa +24 čekaju revanš, koji se igra 16. aprila u 18 časova.

Egal je trajao sedam minuta prve četvrtine, a onda je postojao samo domaćin. Tim Dragana Radovića u finišu prve dionice odlijepio se na sedam poena viška, 33:26. Druga četvrtina bila je početak ka velikom trijumfu. Prednost Podgorice je konstantno rasla, a na četiri minuta do kraja poluvremena bilo je po prvi put i +20 (51:31). Na veliki odmor otišlo se sa ogromnih 22 poena viška u korist Podgorice, 63:41.

Nije bilo spuštanja gasa ni u drugom poluvremenu s obzirom da će u polufinale proći ekipa koja poslije dva meča bude imala bolju koš razliku. Bez ikakvog odgovora na ples crnogorskog predstavnika bio je Zlatibor koji je inače regularni dio šampionata završio na drugom mjestu. Poslije dva i po minuta igre u drugom poluvremenu bilo je najubjedljivijih +27 (71:44). Stotka je “pukla” poenima Dejlena Kunca na pet i po minuta do kraja meča.

Najefikasniji bio je Slaj sa 24 poena, uz 6 asistencija i 5 skokova, Kunc je dodao 21, imao je 6 skokova, 5 asistencija, 3 ukradene lopte, Petrov je ubacio 19, uz 7 skokova, Anđušić je postigao 15, Kljajević 13, Brnović 11, Vujisić i Đukanović po 5.