MINSK – Bjelorusija se neće uplitati u rat osim ako ne bude spoljne agresije, izjavio je danas predsjednik Bjelorusije Aleksandar Lukašenko.
„Postoji potražnja za onim što Bjelorusija ima i što ova zemlja može da proizvede. Ali ovo su tako neizvjesna i složena vremena koja moramo da izdržimo… Ako izdržimo, naša djeca će živjeti. Ako ne uspijemo, uronit ćemo u ovaj ponor”, rekao je Lukašenko, prenosi Belta.
Prema njegovim riječima, u svijetu postoji više od 50 sukoba i ratova.
„Ne bismo željeli da budemo umiješani u 51. Ali vam obećavam da ne želimo da se borimo, da se nećemo uplitati u ovaj rat ako nas ostave na miru. Upravo to je glavni zadatak predsjednika i vlade”, rekao je predsjednik Bjelorusije.
On je kazao da Bjelorusija ima sve što joj je potrebno za normalan život, ali da mora da se pokrene, prenosi Tanjug.
„Bliži se trenutak kada će Evropa plaćati Bjelorusiji za njen zrak”, naglasio je Lukašenko.
On je napomenuo da neke susjedne zemlje trenutno troše do pet odsto svog BDP-a na vojne potrebe, što je veoma visok nivo.
„Postavlja se pitanje zašto se to radi”, rekao je Lukašenko.
U vezi sa tim, on je naglasio da neće biti moguće „oteti” zapadni dio Bjelorusije ili Ukrajine, kao što je ranije bio slučaj, i naglasio da se to neće dogoditi. „Ako nam dođete bez dozvole sa svojim gvozdenim čizmama, udarićemo”, upozorio je predsjednik Bjelorusije.
(POLITIKA)
