Luda ABA liga: Zadar zakucao Budućnost!

0

Zadar i dalje predstavlja pravu enigmu za najbolje timove na Jadranu! Nakon što ključ u poznatom „Krešimiru Ćosiću“ nisu uspjeli da pronađu Cedevita Olimpija i Crvena zvezda, novi hladan tuš popila je ekipa Budućnosti. Vodili su Podgoričani dvocifrenom razlikom, bili možda i najbliži da odnesu pobjedu sa hrvatskog primorja, ali je na kraju i njih potopila čudna furija Zadrana – 82:75.

Prosto djeluje potpuno nevjerovatno da Zadar pred svojim navijačima nije uspio da savlada Cibonu i Krku koji ove sezone slove za slabije timove u regionalnoj ligi. A da ne pričamo o gostovanjima, gdje Zadrani još uvijek čekaju na prvu pobjedu nakon šest utakmica posta. Njima je izgleda merak da pobijede ove jače i polako postaju veoma bitan faktor u krojenju gornjeg dijela tabele u ABA ligi, iako se sami bore grčevito za opstanak. Ovo je samo još jedan dokaz koliko je ABA liga ove sezone luda i neizvjesna.

Večeras su pobjedu izborili mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu u kojem su u potpunosti uspjeli da razbiju odbranu Podgoričana. Posebno je to bilo vidljivo u poslednjem kvartalu kada je Zadar igrao sa nevjerovatnom energijom, vjerovatno dodatno motivisan činjenicom da je uspio da se povrati iz prilično neugodnog minusa koji je bio na snazi u drugoj četvrtini. Samim tim, ni lider ABA lige nije mogao da pronađe lek.