Mladen Mikijelj

Liga šampiona: Slavlje Španaca

0

Novo spektakularno veče u Ligi šampiona i najava još spektakularnijih revanša četvrtfinala – Barselona je u „ludom“ meču u Parizu iznenadila Pari Sen Žermen i slavila 3:2, Atletiko se u Madridu povijao protiv Borusije Dortmund i nakon dva gola prednosti jedva sačuvao pobjedu (2:1).

Kakav se fudbal, prije svega napadački, igra na top evropskom nivou govori i podatak da je sedam od osam ekipa koje su u četvrtfinalu u prvim mečevima dalo barem po dva gola. Samo je Borusija pogodila jednom, s tim što se tri puta tresao okvir gola Atletika.

Noć ranije, dva vatrometna remija: Real Madrid – Mančester siti 3:3 i Arsenal – Bajern 2:2.

Neće se puno čekati na revanše, već za šest dana, u utorak veče 16. aprila Dortmund i Atletiko imaće nastavak na „Vestfalenu“, baš kao Barsa i PSŽ na „Monžuiku“. U srijedu je epicentar u Mančesteru i Minhenu.

Kladionice kažu da Mančester siti, Bajern, Barselona i Atletiko imaju najveće šanse da prođu u polufinale, no da li će baš biti tako?

Može li da se probudi PSŽ, koji je protiv Barselone pokazao nevjerovatnu naivnost i nakon prave razmjene vatre kapitulaciju potpisao nakon kornera – pogodio je glavom Kristensen.

Prije toga, vođstvo Barse, preokret Parižana preko Dembelea i Vitinje, te drugi gol sjajnog Rafinje za 2:2. Dembele je potom pogodio stativu, i umjesto 3:2 – već u narednom napadu bilo je 2:3.

Katalonci su u prednosti, ali Mbape „nije radio“ u prvom meču. Ostaje mu revanš.

Mora da se probudi i Atletiko, koji je nakon furioznog početka i ranih golova De Paula i Lina u nastavku mislio samo na dobranu.

Borusija je to kaznila preko Alea, a mogla je i da izjednači – Brandt je u posljednjem sekundu nadoknade pogodio prečku, iako je veliku šansu za 3:1 prije toga imao Lino.

Dijego Simeone je crnogorskog reprezentativca Stefana Savića uveo u 90. minutu, što jasno govori da se Atletiko grčevito branio u finišu.

PSŽ – BARSELONA 2:3

Dembele 48, Vitinja 51. – Rafinja 36, 62, Kristensen 75.

ATLETIKO – BORUSIJA DORTMUND 2:1