U utakmicama šestog kola fudbalske Lige šampiona, Bajer Levekuzen je na svom terenu pobijedio Inter sa 1:0, Bajern je deklasirao Šahtjor „kao gost“ sa 5:1, dok je Pari Sen Žermen slavio u Salcburgu rezultatom 3:0. Real Madrid se mučio, ali je uspio da upiše zlata vrijednu pobjedu nad Atalantom u gostima – 2:3, baš kao i Aston Vila u Lajpcigu, dok je Brest savladao PSV – 1:0 i skočio na diobu od druge do pete pozicije!
U duelu šampiona Njemačke i Italije je Leverkuzen bio bolji u prvom poluvremenu, Tela je pogodio prečku, bilo je još nekoliko opasnih situacija ispred golmana Jana Zomera, ali je Inter sačuvao nulu.
U istom ritmu se nastavilo i u drugom delu, Frimpong je u 53. minutu imao lijepu šansu za domaći tim, nije ipak postigao gol koji bi otvorio ovaj meč, pa je on kako je vrijeme odmicalo sve više dobijao ton koji je želio trener Intera Simone Inzagi. On je u Leverkuzen došao bod bod, a na kraju ga je zamalo i uzeo.
U 90. minutu se posle kornera Bajera sa desne strane razvila duga akcija domaće ekipe, Virc je centrirao sa lijevog boka, lopta se od igrača Intera odbila do Grimalda, koji je zavrnuo na liniju peterca, a tamo se u pravom „karambolu“ najbolje snašao Mukijele i snažnim udarcem savladao Zomera, za konačnih 1:0.
Šahtjor je u Gelzenkirhenu bio nominalni domaćin Bajernu, a ukrajinski tim je šokirao velikog favorita i poveo preko Kevina već u petom minutu. Zubkov je poslao sjajan pas u prazan prostor, a Brazilac je sa lijeve strane najprije zalomio Kima, namjestio se na desnu nogu i na efektan način sa 14 metara matirao Pereca, za 1:0.
Bajern je izjednačio brzo. Igrao se 11. minut kada je Olise briljantno, petom, proigrao Lajmera, a ovaj zakucao loptu pod prečku sa nekih sedam metara, za 1:1. U 44. minutu je Sudakov promašio prazan gol sa pet metara, a kako to u fudbalu obično biva, Bajern je ovaj nevjerovatan promašaj surovo kaznio samo minut kasnije. Musijala je sa lijeve strane uleteo u kazneni prostor, vidio je da Tomas Miler utrčava iz sredine, uposlio ga je u pravi čas i usledila je rutinska egzekucija iskusnog Njemca sa 11 metara, za 1:2.
Tim iz Minhena je sve dileme riješio u 70. minutu, kada je dobio penal, a razigrani Olise ga pretvorio u pogodak, za 1:3.
Pari Sen Žermen je u ovo kolo ušao kao 25. na tabeli, dakle prvi „ispod“ crte i znao je da mora da pobijedi u Salcburgu ako želi da igra nokaut fazu i uspio je u tome.
Portugalski napadač Gonzalo Ramos je u 30. minutu sproveo loptu u mrežu iz peterca, posle udarca glavom Hakimija, a na centaršut Barkole. U drugom poluvremenu bolja igra Parižana i „kruna“ u vidu pogotka Nuna Mendeša, koji je u 72. minutu prelomio ovaj meč. Ponovo je Barkola izveo ključni pas, ovaj put za Desirea Duu, koji u šesnaestercu zavrnuo za Portugalca, a ovaj poslao loptu u same rašlje sa sedam metara, za 0:2. Mladi Desir Dua je nakon asistencije uspio i da zatrese mrežu austrijskog tima u 85. minutu, ali je on svojim preciznim udarcem iz idealne pozicije samo „stavio šlag na tortu“ posle munjevite akcije i fantastičnog duplog pasa Hakimija i Zaire-Emerija.
Real Madrid je kao gost pobijedio Atalantu u trileru u Bergamu – 2:3.
Iako je Atalanta prepoznatljivo željela da napadne i Real Madrid, kao i svakog svog rivala ove sezone, gosti su bili ti koji su imali konkretnije šanse na startu meča. Već u drugom minutu Embape je pobegao čuvarima, iskosa sa desne strane gađao je dalji ugao, ali je odbranio golman Karneseći. U 10. minutu ništa nije mogao ni on ni odbrana Atalante, Braim Dijaz je proigrao Embapea koji se prelako oslobodio čuvara i sa nekih 15 metara snažno gađao po zemlji u kontra ugao za 0:1.
Veliki problem za Real Madrid bila je povreda Embapea koji je samo sio na zemlju, uhvatio se za mišić i momentalno zatražio izmjenu, a zamijenio ga je roviti i tek oporavljeni Rodrigo.
U nadoknadi prvog poluvremena, Sead Kolašinac je pobegao Čuameniju, koji ga je nespretno oborio, a sudija Marčinjak je odmah pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo De Ketelare koji je izveo gotovo savršeni penal pod prečku za 1:1.
To je bila samo uvertira u još veći spektakl u drugom poluvremenu. Atalanta je prva priprijetila, Lukmanov udarac zaustavio je Kurtoa. Već u narednom minutu stigla je kazna, Real je imao mnogo sreće, tačnije Vinisijus kome se lopta odbila nekim čudom pravo na nogu od Edersona, Brazilac je potom lako pogodio dalji ugao za 1:2. Samo tri minuta kasnije Real je već imao dva gola prednosti. Vinisijus je poslao dugu loptu, Belingem je kao Embape kod prvog gola ostao 1 na 1 sa DE Ronom, lako ga prevario i pogodio za 1:3.
Atalanta se nije perdavala i u 65. minutu uspjela je da se vrati u meč. Asistent je bio Lazar Samardžić koji je ušao u 58. minutu, posle njegovog sjajnog pasa, Lukman je prevario Vaskeza i potom i Kurtou, pogodio je prvi ugao za 2:3. U nadoknadi vremena Atalatan je imala zicer, Lukman je oštro centrirao u peterac, Retegi se obrukao, pošto je sa dva metra gađao preko prečke.
Istim rezultatom slavila je i Aston Vila u Lajpcigu čime je praktično obezbijedila možda čak i mjesto u top 8, jer ima 13 bodova, a u poslednjem kolu čeka Seltik.
Aston Vila je povela već u trećem minutu kada je Oli Votkins glavom lijepo spustio loptu do MekGina koji je sa peterca lako pogodio za 0:1.
Ali, u 27. minutu Openda je pogodio za 1:1 i to je bio rezultat prvog poluvremena.
Na pauzi, Unaj Emeri je odlučio da uvede Džona Durana umjesto Votkinsa i već u 52. minutu Kolumbijac je postigao novi spektakularan gol. Dobio je loptu od Tilemansa, a potom je sa skoro 30 metara poslao pravo pod prečku za 1:2.
U 58. minutu Duran je ponovo pogodio, ali je ovaj put pogodak poništen zbog ofsajd pozicije. Lajpcig je uspio opet da se vrati u meč, u 62. minutu Openda je ovaj put bio asistent, a Baumgartner je posle sjajne kontre i centaršuta sa lijevog boka volej udarcem izjednačio na 2:2.
Mogao je Lajpcig i do preokreta da je Openda 10 minuta prije kraja bio preciznije posle greške Pau Toresa. Ipak, onda je uslijedila nova kazna. Ros Barkli je gađao sa distance, lopta je zakačila Klostermana i prevarila golmana i Vila je ponovo povela – 2:3
Ogromnu pobjedu upisao je i Brest koji je na svom stadionu srušio PSV – 1:0. Brest je poveo u 43. minutu kada je Le Kardinal iskoristio asistenciju Baldea za 1:0. Iako je PSV imao više prilika i udaraca ka golu, Francuzi su se odlično branili. Brest je do kraja sačuvao prednost, sada ima 13 bodova baš kao i Aston Vila, ali i Inter i Bajer Leverkuzen.
Za kraj, ostali su Klub Briž i Sporting, a taj meč je završen pobjedom domaćina, rezultatom 2:1.
Sporting je poveo već u 3. minutu, kada je Katamo postigao pogodak. Ipak, nije im dugo trajala ta prednost jer je autogolom Kvarežme Klub Briž došao do izjednačenja u 27. minutu utakmice. Gol odluke postignut je u 83. minutu, a strelac je bio Nilsen.
(Sportske net/B92)
Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!
