Liga konferencija: Samo Fiorentina i Leh slavili

0

Samo Fiorentina i Leh su ostvarili pobjede u mečevima Lige konferencija igranih od 21.05 časova.

Fiorentina je dočekala turski Sivas i na stadionu „Artemio Franki“ stekla minimslnu prednost pred revanš – 1:0.

Imao je Luka Jović priliku na početku meča da dovede Ljubičaste u vođstvo, ali je u situaciji „jedan na jedan“ kao pobjednik izašao golman turskog tima.

U drugom poluvremenu najprije su gosti iz Turske pogodili prečku, a onda je Čeh Antonin Barak doveo Fiorentinu u vođstvo.

Luka Jović je odigrao cijeo meč i u 62. minutu dobio žuti karton.

Drugi srpski reprezentativac Nikola Milenković ostao je na klupi za rezervne igrače Fiorentine.

Drugi turski predstavnik Bašakšehir ostao je neporažen u Belgiji protiv Genta – 1:1. Za goste iz Istanbula od 14. minuta zaigrao je i srpski internacionalac Danijel Aleksić.

Bazel je ispustio dva gola prednosti pred svojim navijačima protiv Slovana iz Bratislave. Za goste iz Slovačke igrao je Aleksandar Čavrić.

Leh je u Poznanju dočekao švedski Đurgarden i poveo golom hrvatskog defanzivca Antonija Milića.

Rezultati: Bazel – Slovan 2:2 (Amdouni 6, Zećiri 40 – Medvedev 17, Abubakari 70), Fiorentina – Sivasspor 1:0 (Barak 69), Gent – Istanbul Bašakšehir 1:1 (Orban 35 – Okaka 16), Leh – Đurgarden 2:0 (Milić 39, Marchvinski 82).

U terminu od 18.45 odigrane su tri utakmice. Rezultati: AEK Larnaka – Vest Hem Junajted 0:2 (Antonio 36, 45+2), Anderleht – Viljareal 1:1 (Drejer 57 – Trigueros 28), Šerif – Nica 0:1 (Amraui 45+3).

U prvoj utakmici osmine finala UEFA Lige konferencije u utorak je holandski AZ Alkmar pobijedio kao gost u Rimu tim Lacija sa 2:1.

Žrijeb za četvrtfinale i polufinale Lige konferencije obaviće se dan nakon revanš mečeva u petak 17. marta.