Liga konferencija: Makabi preskočio Gent

0

Fudbaleri Makabija iz Haife prvi su prebrodili prvu nokaut rundu Lige konferencija. Zeleni su na praznoj Gelamko areni izvukli remi u duelu sa domaćim Gentom (1:1) i prošli dalje zahvaljujući minimalnom trijumfu u prvom meču.

Zeleni su poveli već u 4. minutu, kada je Francdi Pijero pogodio mrežu sa ivice šasnaesterca, na asistenciju Anana Kalija. Lopta je na putu ka golu prilikom udarca snažnog napadača sa Haitija pogodila Ismaela Kandusa i dobila takav luk da je golman Bizona, Dejvi Roef mogao samo da je isprati pogledom.

Neizvjesnost u dvomeč je vratio Tarik Tisudali u 69. minutu. Lopta je nakon udarca Marokanca, kao i kod gola gostiju, zakačila Makabija, Abdulaje-Seka i završila u mreži.

Drama je nastupila tri minuta kasnije kada je Danijel Sandgren dobio drugi žuti karton i Izraelci ostali sa igračem manje. Ipak, i pored toga Makabi je uspio da odbrani rezultat koji ga vodi dalje.

Ostali mečevi na programu su večeras, kada će od 18.45 sati sastati: Bode Glimt – Ajaks, Dinamo Zagreb – Betis, Ludogorec – Servet, dok se od 21 čas sastaju: Ajntraht – Union San Žiloa, Ferencvaroš – Olimpijakos, Legija – Molde i Slovan – Šturm.