Liga Evrope: Junajted, Juve i Sevilja ostvarili prednost

0

U utakmicama osmine finala Lige Evrope odigranim u terminu od 21 čas prednost su ostvarile ekipe Mančester Junajteda, Juventusa i Sevilje.

Fudbaleri Mančester Junajteda ugostili su na Old Trafordu tim Betisa i stekli veliku prednost pred revanš u Sevilji – 4:1.

Bio je to prvi meč Crvenih đavola nakon debakla u velikom derbiju Premijer ligi protiv Liverpula (0:7) u kome su pokazali da je drugo poluvrijemene na Enfildu bila samo trenutna kolektivna slabost cijele ekipe.

Počelo je poništenim golom Vouta Veghorsta, ali samo minut kasnije sve je bilo regularno, akciju je započeo poslednjih dana kritikovani Bruno Fernandeš, lopta je nakon odbitka došla do Markusa Rašforda, uslijedio je snažan i precizan udarac i golman Klaudio Bravo nije mogao ništa – 1:0

Nastavili su fudbaleri u crvenim dresovima sa napadima, ali je 39-godišnji Čileanac na golu Betisa u nekoliko navrata odlično reagovao. I onda umjesto drugog gola za domaći tim, zatresla se mreža Junajteda: Huanmi je pronašao na drugoj strani Ajozea Pereza, a bivši fudbaler Njukasla i Lestera sjajnim udarcem matirao Davida De Heu.

Mogli su Španci u finišu prvog poluvremena do potpunog preokreta, pogriješio je De Hea, ponovo je proradila kombinacija Huanmi – Perez, ovaj drugi je želio da proigra veterana Hoakina, ali je lopta zakačila Bruna Fernandeša i pogodila stativu.

Na tribinama Old Traforda bio je i legendarni menadžer Crvenih đavola ser Aleks Ferguson. Mogao je da bude da bude zadovoljan kako su fudbaleri Mančester Junajteda zaigrali u drugom poluvremenu.

Igrao se 52. minut kada je domaći tim ponovo poveo, bio je to fantastičan udarac Brazilca Antonija sa lijeve strane. A onda šest minuta kasnije novi pogodak u mreži Klaudija Brava: korner je izveo Luk Šošu, a odlično utrčao Bruno Fernandeš i udarcem glavom zatresao mrežu Betisa.

Konačan rezultat postavio je u 82. minutu Veghorst nakon što je pokupio odbitak poslije šuta Mektomineja – 4:1.

U Torinu je Juventus ugostio tim Frajburga. U startnoj postavi Stare dame bili su i srpski reprezentativci Filip Kostić i Dušan Vlahović. Prvi je imao nekoliko atraktivnih poteza, a drugi je asistirao kod vodećeg gola: sjajno je Kostić centrirao sa lijeve strane, a Anhel Di Marija udarcem glavom matirao odbranu Frajburga. Bio je to četvrti pogodak iskusnog Argentinca u poslednje tri utakmice u Ligi Evrope.

Njemci su izjednačili u 62. minutu golom Lukasa Holera, ali je gol poništen nakon što je VAR utvrdio da je u toj akciji prethodilo igranje rukom.

Vlahović i Kostić su zamijenjeni u nastavku meča, ali se rezultat više nije mijenjao – Juve ide u Frajburg sa golom prednosti.

Sevilja je na stadionu „Ramon Sančez Pishuanu“ ugostila Fenerbahče i slavila golovima Đoana Đordana i Erika Lamele.

U startnoj postavi domaćeg tima bili su i srpski reprezentativci golman Marko Dmitrović i Nemanja Gudelj.

Šahtjor iz Donjecka ugostio je Fejenord u Varšavi i taj duel završen je bez pobjednika – 1:1. Oba gola viđena su u završnici meča.

Rezultati: Mančester Junajted – Betis 4:1 (Rašford 6, Antoni 52, Bruno Fernandeš 58, Veghorst 82 – Ajoze Perez 32), Juventus – Frajburg 1:0 (Di Marija 53), Sevilja – Fenerbahče 2:0 (Đordan 56, Lamela 85), Šahtjor – Fejenord 1:1 (Rakitski 79 – Bulaude 88).

U terminu od 18.45 odigrane su prve četiri utakmice. Rezultati: Sporting Lisabon – Arsenal 2:2 (Gonsalo Inasio 34, Paulinjo 55 – Saliba 22, Morita autogol 22), Bajer Leverkuzen – Ferencvaroš 2:0 (Demirbaj 10, Tapsoba 86), Roma – Real Sosijedad 2:0 (El Šaravi 13, Kumbula 87), Union Berlin – Union Sent-Žiloaz) 3:3 (Juranović 42, Knohe 69, Mihel 89 – Boniface 28, 72, Fertesen 58).

Žreb za četvrtfinale i polufinale Lige Evrope obaviće se dan nakon revanš mečeva u petak 17. marta.