„Lavice” su ispunile cilj iako nijesu blistale u Rizeu

0

Rukometašice Crne Gore osvojile su mjesto u kvalifikacionoj grupi za za EHF Euro 2024. godine osigurano je nakon pobjede protiv Turske.

10 bodova i svih pet pobjeda imaju izabranice Bojane Popović nakon što su sredinom drugog poluvremena slomile otpor domaćina.

Turska je i u prvom poluvremenu i u nastavku, po jednom imala tri gola prednosti, ali su Crnogorke prokrenule u 45. minutu 21:20 i sačuvale prednost do kraja meča.

Dijana Mugoša najefikasnija sa devet golova, dok su Matea Pletikosić, Bobana Klikovac i Jelena Despotović postigle po četiri.

U nedjelju u 18 sati u “Moraču” stiže Bugarska na kraju kvalifikacija, što je prilika da publika pozdravi “lavice” pred put u njemački Ulm, gdje će se od  11. aprila voditi bitke za Olimpijske igre u Parizu.