Lavice osvojile 7. mjesto: Savladana Češka, naredni cilj Olimpijske igre

2

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore osvojila je sedmo mejsto na Svjetskom prvenstvu, pošto je danas u Herningu savladala selekciju Češke rezultatom 28:24.

Najefikasnija Crnogorka na utakmici je bila Itana Grbić sa sedam golova, dok je Nina Bulatović dodala pet, Tatjana Brnović četiri. U timu Češke po pet golova postigle su Adela Stiškova, Marketa Šustačkova i Marketa Ježabkova.

Za igračicu meča je proglašena Marina Rajčić, koja je upisala 12 odbrana.

Naše reprezentativke su sjajno počele meč i povele 7:2, a onda je uslijedio jedini 10-minutni period slabije igre.

Čehinje su to iskoristile da izjednače na 7:7, ali su se nakon toga sve pitale djevojke u zelenim dresovima.

Na poluvremenu je bilo četiri razlike (14:10), a u nastavku nekoliko puta rekordnih plus šest.

Crna Gora je meč riješila odličnom igrom u odbrani, o čemu najbolje svjedoči činjenica da je prva golgeterka šampionata, Marketa Ježabkova, dala samo pet golova iz čak 15 šuteva.

Pobjedom nad Češkom, određen je put ka Olimpijskim igrama. „Lavice“ će igrati na kvalifikacionom turniru 3, sa Slovenijom koju vodi Dragan Adžić, Paragvajem i poraženim iz meča za 5. mjesto, između Holandije i Njemačke.

ČEŠKA – CRNA GORA 24:28 (10:14)

Herning – „Jiske bank boksen”. Gledalaca: 491. Sudije: Lovin i Stanku (Rumunija). Sedmerci: Češka 2 (1), Crna Gora 5 (3). Isključenja: Crna Gora 10 minuta.

Češka: KUDLAČKOVA 1 (15 odbrana i sedmerac), Novotna, Stžiškova 5, ŠUSTAČKOVA 5, Desortova 1, Stelnerova, Kuksova, FRANKOVA 3, Dreslerova, ZAHOVA 1, Kovažova, JEŽABKOVA 5 (1), MALA 3, Jestžibkova, HOLEVOVA.

Crna Gora: RAJČIĆ (12 odbrana), Babović (sedmerac), Marsenić 3, Pletikosić, Godeč 2 (2), MUGOŠA 2 (1), Nad. Ćorović, Popović, IVANOVIĆ 2, Malović 1, BRNOVIĆ 4, BULATOVIĆ 5, Klikovac 1, DESPOTOVIĆ 1, Pavićević, GRBIĆ 7.